Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Chorwacki deweloper stworzył Dooma w trybie ASCII - wygląda kapitalnie

0
0
Widzieliśmy w swoim życiu wiele dziwacznych portów pierwszego Dooma, ale takiego jeszcze nie. Przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się niezwykła konwersja klasycznej strzelaniny, której autor do wyświetlania grafiki użył siedmiobitowego systemu kodowania znaków o nazwie ASCII. Co ważne, mimo obecności na ekranie niezliczonej rzeszy cyferek, literek oraz innych symboli używanych w tym trybie, w takiego Dooma da z powodzeniem grać. Możecie zresztą przekonać się o tym osobiście, bo 1337d00m dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych zupełnie za darmo.


Pochodzący z Chorwacji deweloper napisał swojego Dooma od nowa w Unity, więc do zabawy potrzebujemy jedynie peceta zdolnego odpalać gry na tym silniku. David Zubović pokusił się o kilka poziomów trudności, które determinują, jak wielkie są wyświetlane na ekranie znaki. W najłatwiejszym wariancie szybko rozpoznamy korytarze marsjańskiej bazy i czekających w nich przeciwników, z kolei poziom niemożliwy skierowany jest wyłącznie do masochistów, bo trudno ustalić gdzie się znajdujemy i do czego właściwie strzelamy. Warto też zaznaczyć, że 1337d00m wyświetla obraz zarówno w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym, który mocno przypomina to, co widzieliśmy kiedyś w filmie Matrix. Do pełni szczęścia brakuje jedynie oryginalnej muzyki - australijski zespół Turtle Skull z pewnością znajdzie swoich amatorów, ale kompozycji stworzonych przez Bobby'ego Prince'a nie zastąpi nic.


Grę możecie pobrać ze strony internetowej autora. Do jej uruchomienia nie są potrzebne żadne pliki z oryginalnej edycji Dooma.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images