Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Azjatyccy fani PUBG byli w szoku, gdy zobaczyli kontrowersyjny symbol na hełmie obecnym w mobilnej wersji gry

$
0
0
Sporo ludzi w Polsce na hasło "battle royale" z miejsca dostaje raka, ale nie da się zaprzeczyć, że zainteresowanie tym rodzajem rozrywki jest na świecie ogromne. Do czołowych przedstawicieli gatunku z pewnością zalicza się gra PlayerUnknown’s Battlegrounds, która króluje przede wszystkim w Azji. Jak na nowoczesny produkt przystało, PUBG doczekało się również mobilnej odsłony i to właśnie jej poświęcimy niniejszy artykuł. Działający od lutego tytuł (na wschodzie znany pod nazwą PUBG: Exhilarating Battlefield, u nas PUBG Mobile) spotkał się ostatnio z wielką falą krytyki, a winny okazał się hełm pilota, oferowany w formie mikrotransakcji.


Jak donoszą południowokoreańskie media, wspomniany hełm zawierał symbol flagi wschodzącego słońca (zawierającej czerwone koło w środku i szesnaście wychodzących z niego promieni słonecznych), co w niektórych krajach azjatyckich uznano jako obraźliwy gest ze strony deweloperów. Dlaczego? Flaga z tym symbolem została zaadoptowana przez japońskie władze w 1870 roku i przez kolejne 75 lat była głównym emblematem sił zbrojnych tego kraju, które dopuściło się wielu zbrodni wojennych podczas okupacji innych państw. Dla wielu mieszkańców tego regionu wschodzące słońce jest tym samym, czym dla nas jest swastyka - to emblemat przywołujący najgorsze wspomnienia z czasów II wojny światowej, kiedy cesarska armia, tak jak hitlerowcy, mordowali niewinnych cywilów i przeprowadzali na nich różnorakie eksperymenty.

Kontrowersyjny hełm z widocznym na boku symbolem.

Oliwy do ognia dodał także bot, który pojawił się wraz z premierą dodatku. Nosił on nazwę "Unit 731" i odnosił się tajnej jednostki w strukturze japońskiej armii, która przeprowadzała badania nad bronią biologiczną i chemiczną. Zarządzali nią ludzie podobni do niemieckiego doktora Mengele, który wykorzystywał więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu do zbrodniczych, nieetycznych eksperymentów.

Twórcy gry PUBG Mobile pokajali się już za obie te wtopy - usunięto zarówno bota, jak i kontrowersyjny hełm - przekazując oficjalne przeprosiny i oddając pieniądze użytkownikom, którzy nabyli dodatek. Niesmak jednak pozostał.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images