Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Detroit: Become Human zawiera subtelne nawiązanie do popularnej powieści erotycznej

0
0
Kurz po premierze gry Detroit: Become Human dawno opadł, ale nie oznacza to, że interaktywny film studia Quantic Dream nie cieszy się już zainteresowaniem posiadaczy konsoli PlayStation 4. Udowodnił nam to wczoraj jeden z naszych czytelników, Damian, który namierzył subtelnego i szerzej nieznanego easter egga we wspomnianej produkcji. Związany jest on z wydaną w 2011 roku książką Pięćdziesiąt twarzy Greya, adresowaną głównie do żeńskiego grona. Powieść ta odniosła tak duży sukces komercyjny, że jej autorka - Erika Mitchell James - w ekspresowym tempie pokusiła się o jej kontynuacje (w sumie trzy), a wytwórnia Universal Pictures o ich oficjalne ekranizacje.


Nawiązanie znajduje się na początku kampanii, a konkretnie w rozdziale "Partnerzy", gdzie Connor usiłuje namierzyć w pubie Hanka Andersona. Android nie ma pojęcia, który z bywalców knajpy jest poszukiwanym przez niego policjantem, więc skanuje twarze obecnych w przybytku ludzi i porównuje ich facjaty z kartotekami dostępnymi w bazie danych. Jeden z takich delikwentów siedzi przy barze i w samotności popija drinka. Kiedy go sprawdzimy, szybko wyjdzie na jaw, że to Christopher Gray. Brzmi znajomo? Powinno.


Choć główny bohater powieści Pięćdziesiąt twarzy Greya nazywa się Christian Grey, to jednak nie ma żadnych wątpliwości, że chodzi o tę samą osobę. Dlaczego? To proste. Data urodzenia skanowanego mężczyzny (18 czerwca 1983 roku) pokrywa się z datą urodzenia głównego bohatera erotycznej powieści. Mało tego, obaj panowie przyszli na świat właśnie w Detroit, a postać z gry została nawet zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Uzależnieniem od napojów wyskokowych może też pochwalić się książkowy Grey, co w książkach zostało wystarczająco mocno podkreślone. Opisany easter egg nie należy z pewnością do tych wstrząsających, ale i tak za sprytne nawiązanie należą się twórcom brawa. Podobnie jak Damianowi, który go odkrył.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images