Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jest dobry powód, żeby odwiedzić miejscówki z gry Kingdom Come - nieopodal powstał średniowieczny escape room

0
0
Jeśli przymierzacie się do złożenia wizyty w środkowych Czechach i odwiedzin miejscówek znanych z gry Kingdom Come: Deliverance (byliśmy i polecamy!), to być może zainteresuje Was oferta, którą przygotowali opiekunowie twierdzy znajdującej się w położonym nieopodal Malešovie. Zaledwie 30 kilometrów od Rataj i Sazawy stoi wybudowany w XIV wieku zamek, gdzie grupa zapaleńców realizuje specjalną zabawę w stylu "escape room", związaną z produktem firmy Warhorse Studios. Deweloperzy sprawują zresztą patronat nad tym wydarzeniem, dzięki czemu nosi ono status oficjalnego. Po pierwszych i, co najważniejsze, udanych próbach realizowanych w rodzimym dla Czechów języku, pomysłodawcy szykują się do realizacji przedsięwzięcia po angielsku. Start już we wrześniu.


No dobra, a na czym to polega? Trzydziestu śmiałków dzielonych jest na pięć odrębnych grup, którzy następnie eksplorują cały teren zamku Malešov (w typowym "escape room" gra odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach, tu również na zewnątrz) i wykonują rozmaite zadania. W odpowiednim wsiąknięciu w klimaty średniowiecza pomagają odpowiednio przebrani aktorzy, którzy wcielają się w rolę kupców, wojowników i typowych mieszkańców twierdzy. To właśnie oni zlecają nam questy, zupełnie jak w pierwowzorze. Wygrywa zespół, który najlepiej poradzi sobie z przygotowanymi wyzwaniami. Wśród nich znajdują się też włamania do skrzyń.

Rekwizyty znane z gry obowiązkowe.

Choć znajomość gry Kingdom Come: Deliverance nie jest w tej zabawie wymagana, fani produktu Warhorse Studios poczują się jak w domu. Opowieść kręci się wokół jednego z bohaterów pierwowzoru (nikt nie chce zdradzić, którego), a w tle słychać doskonale znane dźwięki muzyki z soundtracku Jana Valty i Adama Sporki. Jedynym problemem może być nieznajomość języka czeskiego, ale to się wkrótce zmieni, bo twórcy przedsięwzięcia będą też organizować całe wydarzenie po angielsku. Warto też pamiętać o miejscówkach znanych z KCD. Choć zamek w Malešovie został w grze pominięty, Rataje, Sazawa i Talmberk leżą na wyciągnięcie ręki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images