Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiemy, ile zarobił nowy Tomb Raider w kinach - wynik robi wrażenie

0
0
Trzecia ekranizacja przygód Lary Croft ma spore szanse, żeby stać się najbardziej dochodową odsłoną całej serii. Film Tomb Raider, w którym w głównej roli występuje Alicia Vikander, zarobił już w kinach 263 mln dolarów i bez problemu pobił Kolebkę życia, która może pochwalić się wynikiem o 100 milionów dolarów mniejszym. Warto od razu dodać, że wpływy ze sprzedaży biletów na pierwszym film z Angeliną Jolie zamknęły się kwotą 274 mln dolarów. Jest prawie pewne, że najnowszy obraz Roara Uthauga poradzi sobie również z tym filmem, zwłaszcza, że trzeci Tomb Raider jest wciąż wyświetlany na srebrnym ekranie i to w każdym zakątku świata.


Tomb Raider już dawno okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym, bo film, który miał amerykańską premierę 16 marca 2018 roku, kosztował "zaledwie" 94 mln dolarów. Największe przychody ekranizacja zanotowała w Chinach (78 535 037$) i w Stanach Zjednoczonych (55 485 685$). Sumy, jaką film zarobił w naszym kraju, na razie nie znamy, ale z pewnością nie będą to kokosy. W pierwszym weekendzie wyświetlania (Tomb Raider w Polsce zadebiutował dopiero 6 kwietnia) obejrzało go 44 752 widzów i nie jest powiedziane, że liczba sprzedanych biletów drastycznie się zwiększy. Mimo tego polska premiera należy do dość udanych. Debiutujący tego samego dnia megahit Ready Player One zobaczyło 60 781 widzów, ale ten film wyświetlany był aż w 404 kinach - Tomb Raider tylko w 180. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2016 roku mieliśmy w Polsce 484 kina i 283 tys. miejsc siedzących.

Sukces Tomb Raidera może skłonić producentów filmu do stworzenia kontynuacji przygód Lary Croft. Z punktu widzenia włodarzy projektu najbardziej interesujący jest rynek chiński, który generuje najwięcej przychodów. Dobrze pokazał to WarCraft, który dzięki mieszkańcom Chin pobił rekord wszech czasów w temacie ekranizacji. Wojna orków z ludźmi zarobiła w kinach 433 mln dolarów, przy czym wynik w USA był znacznie gorszy niż miało to miejsce w przypadku Tomb Raidera.

WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images