Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Recenzje God of War nie pozostawiają złudzeń - to najlepiej oceniona gra firmy Sony w historii PlayStation 4

0
0
Do premiery gry God of War pozostał tydzień, ale profesjonalni krytycy już dziś podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi najnowszej odsłony tego cyklu. Z opublikowanych dziś recenzji wynika to, że  mamy do czynienia nie tylko z udanym powrotem Kratosa w roli bogobójcy, ale też z prawdziwym megahitem, z którym powinni zapoznać się wszyscy posiadacze konsol PlayStation 4. Potwierdzają to oceny w serwisie Metacritic. Średnia wyciągnięta z not przyznanych przez krytyków wynosi aż 94 punkty (na 100 możliwych) i biorąc pod uwagę fakt, że swoją opinię wyraziło już 76 redakcji, nie należy spodziewać się jej spadku.


Tematem recenzji gry God of War zainteresowaliśmy się przede wszystkim dlatego, że gra już teraz może poszczycić się kilkoma interesującymi rekordami. Ocena 94/100 oznacza, że dzieło studia SCE Santa Monica jest jedną z najlepiej ocenionych gier nie tylko w tym roku, ale w ogóle. Mało tego, produkt ten może pochwalić się najwyższą notą spośród wszystkich tytułów ekskuzywnych (wydanych wyłącznie na konsolę PlayStation 4) w kilkuletniej historii tego urządzenia. Bardziej okazały wynik (97/100) zanotowało jedynie The Last of Us: Remastered, ale w tym przypadku nie mamy do czynienia z nową grą, ale z odświeżoną wersją klasyka. Oryginalna edycja postapokaliptycznej przygody ma jednak w Metacritic nieco wyższą ocenę, bo 95/100.


Ocena 94/100 potwierdza też to, że God of War to seria w świecie elektronicznej rozrywki wyjątkowa. Każda duża odsłona tego cyklu, która nie była spin-offem lub spłodzonym na szybko zapychaczem (Ascension), uzyskała w Metacritic średnią notę powyżej 90 punktów. Niewiele jest marek mogących się pochwalić tak dobrą passą, utrzymywaną na dodatek przez długie lata. Do tej pory najwyżej oceniona była "jedynka", która również uzyskała rezultat 94/100. Dość zabawny w tym świetle jest fakt, że dwie najwyżej notowane odsłony serii noszą taki sam tytuł: God of War.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Stwórz swoje własne wydawnictwo!


Labirynt / Prisoners 2013 pobierz darkwarez


Słowacki Juliusz - Lilla Weneda [Słuchowisko PL]


glo


》》HOT MAYA 《《


Devil’s Hunt SPOLSZCZENIE


The Evil Within 2 Spolszczenie


Pyry tygodnia. Czarna za arogancję, biała za wielkiego ducha


Shahmaran (2023) (Sezon 1) / Lektor PL


AutoMapa 6.24 ( 2301 ) Polska / Europe ( PC_WinCE ) Cracked