Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wysłuchanie wszystkich dialogów z gry Far Cry 5 zajęłoby trzy dni

0
0
Far Cry 5 nie reprezentuje gatunku RPG, więc dialogi nie pełnią w tej grze tak istotnej roli, jak choćby w Wiedźminie 3. Nie oznacza to jednak, że firma Ubisoft pokpiła sprawę. Twórcy najnowszej odsłony serii opublikowali ostatnio kilka ciekawych danych na jej temat i to właśnie dzięki nim dowiedzieliśmy się, że na wysłuchanie wszystkich kwestii umieszczonych w "piątce" musielibyśmy przeznaczyć trzy doby. 74 godziny i 44 minuty to naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że spotykani w hrabstwie Hope bohaterowie niezależni zamykają swoje monologi w kilku zdaniach, a główny bohater nie wypowiada ani jednego słowa.

Boomer

Ubisoft utrzymuje, że do nagrania partii dialogowych zatrudniono 96 aktorów, przy czym dwudziestu z nich wzięło udział w sesjach motion capture. Autorzy pochwalili się również, że jedna z nielicznych nowości w grze, czyli moduł łowienia ryb, została przetestowana i zatwierdzona przez aktywnego wędkarza. Na potrzeby Far Cry 5 stworzono też 98 zmyślonych marek produktów i 22 numery telefoniczne. Warto od razu dodać, że te ostatnie faktycznie zawierają numer kierunkowy stanu Montana, gdzie rozgrywa się akcja strzelaniny, ale do tego tematu wrócimy w osobnym artykule.

W fazie testów największym wzięciem spośród wszystkich broni cieszyła się łopata i wygląda na to, że niepozorny przedmiot zrobi furorę także wśród pozostałych graczy. Deweloperzy wyliczyli, że tylko w pierwszym tygodniu łączna odległość, jaką pokonały łopaty (każdą bronią białą w Far Cry 5 można rzucać), wyniosła blisko 39 tysięcy kilometrów. W tym samym czasie złowiono ponad pięć milionów ryb, a prowadzeni przez fanów bohaterowie zostali zaatakowani przez skunksy 8651 razy. Gracze wyrzucili też ponad 35 milionów lasek dynamitu i uratowali przeszło 177 milionów zakładników kultu. Najbardziej popularnym towarzyszem niedoli w hrabstwie okazał się Nick Rye (być może dlatego, że lata samolotem i jako pomocnik jest niezwykle użyteczny), a ze zwierząt pies Boomer.

Podane statystyki robią bardzo ładne wrażenie, ale mimo wszystko przeraża nas fakt, jak wiele informacji przesyłanych jest bez naszej wiedzy na serwery Ubisoftu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083