Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Bohater gry Assassin's Creed III to Connor, a nie Connor Kenway - twierdzi Ubisoft

0
0
Większość fanów serii Assassin's Creed nie jest w stanie zapamiętać i poprawnie wymówić imienia głównego bohatera trzeciej odsłony tego cyklu, dlatego w częstszym użyciu jest imię Connor niż Ratonhnhaké:ton (prawidłowa wymowa to "Raduhangedon"). Nie ma w tym oczywiście nic złego, bo protagonista nie jest czystej krwi Indianinem i sam - w kontaktach z Amerykanami - woli posługiwać się swoim bardziej przyswajalnym imieniem. Problem jednak sprawia nazwisko dzisiejszego solenizanta, bo Ratonhnhaké:ton nigdy nie przejął go po swoim ojcu.


Choć Connor jest synem Haythama Kenwaya, zestawianie tego nazwiska z bohaterem trójki jest błędem. Tak przynajmniej stwierdzili pracownicy firmy Ubisoft, którzy pięć lat temu orzekli na oficjalnym profilu facebookowym serii Assassin's Creed, że ten bohater nigdy nie zaadoptował nazwiska Kenway, bo nie chciał identyfikować się z rodem swojego ojca. Co ciekawe, Francuzi okazali się w tej kwestii niekonsekwentni. Zanim "trójka" trafiła do sklepów, deweloperzy wielokrotnie używali formy "Connor Kenway", co szybko podchwyciły media i utrwaliły taki przekaz wśród fanów. Jakby tego wszystkiego było mało, pełne imię i nazwisko protagonisty możemy zobaczyć też w późniejszych odsłonach cyklu: Assassin's Creed IV: Black Flag, Assassin's Creed: Rogue i Assassin's Creed: Unity.

Z tym tematem wiąże się jeszcze jedna ciekawa historia, choć dotyczy ona tego prawdziwego, indiańskiego imienia Connora. Ubisoft rozważał zarejestrowanie słowa "Ratonhnhaké:ton" jako znaku towarowego, ale pomysł ten wybił deweloperom z głowy Thomas Deer - znawca Mohawków. Zdaniem konsultanta pracującego nad grą Assassin's Creed III, każde imię w tym plemieniu Indian musi być unikatowe, więc Francuzi nie musieli obawiać się ewentualnych roszczeń ze strony rdzennych mieszkańców USA. Jak nietrudno się domyślić, bohaterowi dobrano też takie imię, które nigdy nie zostało użyte w rzeczywistości.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images