Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Główny przeciwnik w grze Far Cry 5 jest wzorowany na prawdziwym przywódcy sekty

0
0
Twórcy Far Cry 5, pomimo nawiązania wielu punktów wspólnych z poprzednimi odsłonami serii, poczynili dość odważny krok naprzód i dorzucili do swojej najnowszej gry fanatyczną sektę religijną, która przejmuje władzę w hrabstwie Hope w stanie Montana. Choć całość jest oczywiście mocno przerysowaną wizją tego typu organizacji, główny antagonista wspomnianej produkcji - Joseph Seed - po części wzorowany był na prawdziwym przywódcy sekty działającej w minionym wieku na terenie USA.

Joseph Seed

W grze Far Cry 5 Joseph Seed to charyzmatyczny przywódca kultu o nazwie "Projekt u Bram Edenu". Choć kontroluje on swoich wyznawców za pomocą swoich dwóch braci i siostry, to właśnie "Ojciec" jest centralną postacią, wokół której skupiają się wierni chętni do podjęcia zbrojnych działań w hrabstwie. Nie jest dziś żadną tajemnicą, że deweloperzy Ubisoftu sięgnęli do historii przy tworzeniu głównego złego - mowa tu o Davidzie Koreshu, przywódcy apokaliptycznej sekty znanej jako Gałąź Dawidowa. Sama grupa, składająca się z byłych członków Dawidian, została założona w 1955 roku, ale dopiero dołączenie Koresha w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku postawiło wszystko na głowie.

Koresh (naprawdę nazywał się Vernon Wane Howell) okazał się naturalnym przywódcą. Cechował się jednocześnie bezwzględnością i skłonnością do przemocy w sytuacjach, które - według niego - jej wymagały. Wymusił on na członkach kultu bezwzględne posłuszeństwo, zakazując jednocześnie wszelkich kontaktów cielesnych. Jedynym wyjątkiem od tej reguły był on sam - miał kilka żon, z których jedna była zaledwie dwunastoletnią dziewczyną. Howell miał z nimi począć kolejnych przywódców świata. Działalność Koresha zakończyła się wraz z interwencją FBI, które przypuściło w kwietniu 1993 roku szturm na farmę położoną niedaleko miasta Waco w Teksasie. Zabarykadowani tam kultyści byli uzbrojeni po zęby, ale nie uratowało to przywódcy grupy - zginął on podczas ataku władz federalnych.

David Koresh

Opisane wyżej wydarzenia wydają się być bardzo konkretną inspiracją dla Ubisoftu podczas tworzenia gry Far Cry 5. Do tego możemy jeszcze dodać, że sam wygląd antagonisty jest odrobinę zbliżony do Koresha - najbardziej wyróżniają się okulary Seeda, podobne do tych, które nosił zabity nieopodal Waco szaleniec. Zakładamy, że deweloperzy dokonali wizualizacji tego kultysty i stworzyli go tak, jakby podążał on za współczesną modą, ale ocenę - jak zwykle w takich przypadkach - pozostawiamy Wam.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images