Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Settingi dodatków DLC do gry Far Cry 5 były w ankiecie, którą Ubisoft przeprowadził w 2014 roku

0
0
Dodatki DLC kojarzą nam się przede wszystkim z niecnymi sposobami na wyciąganie pieniędzy od graczy. Czy jest to przysłowiowa zbroja dla konia, czy jedna dodatkowa misja wycięta z "podstawki", nie patrzymy raczej przychylnym okiem na takie praktyki. Czasem jednak w ramach przepustek sezonowych trafią się pełnoprawne rozszerzenia, jak choćby nowe przygody do Wiedźmina 3, albo krótsze kampanie  fabularne, czego przykładem może być bonusowa zawartość do Assassin's Creed: Origins. Ubisoft podobne praktyki zamierza zresztą zastosować w przypadku swojego kolejnego hitu - Far Cry 5 - a w wybraniu settingów tych dodatków pomogliśmy my, gracze.


Nic o tym nie wiecie? No to spieszymy z wyjaśnieniem. Od czasu do czasu zdarza się, że deweloperzy lub wydawcy wysyłają do fanów ankiety, w których pojawiają się pytania o potencjalną przyszłość marki. W ten sposób zbiera się opinie graczy na temat możliwych pomysłów, które sami twórcy rozważają na kilka lat do przodu. W drugiej połowie 2014 roku Ubisoft rozesłał ankietę - jej celem było wskazanie trzech preferowanych settingów, w które ankietowani chcieliby się udać w ramach przyszłej gry z uniwersum Far Cry. Oto odpowiedzi, które mieliśmy wówczas do wyboru:

 • Far Cry na odległej Alasce, skupiony na przeżywaniu w ekstremalnej dziczy;
 • Far Cry w futurystycznym settingu science fiction na innej planecie;
 • Far Cry osadzony w Wietnamie w latach 60-tych XX wieku;
 • Far Cry z akcją umiejscowioną w dżunglach Peru, pełnych przemytników kokainy;
 • Far Cry, w którym możesz walczyć przeciwko wampirom lub sprzymierzyć się z nimi;
 • Far Cry westernowy, umiejscowiony w XIX-wiecznych Amerykach;
 • Far Cry umiejscowiony w trakcie inwazji zombie;
 • Blood Dragon 2, czyli sequel pamiętnego rozszerzenia z udziałem Rexa "Powera" Colta;
 • Far Cry umiejscowiony w postapokaliptycznym świecie przypominającym Mad Maksa;
 • Far Cry współczesny, ale osadzony na wyspie z dinozaurami w stylu Parku Jurajskiego;
 • Far Cry bazujący na świecie Shangri-La znanym z Far Cry 4.

To wszystko musimy sobie teraz umiejscowić w kontekście dodatków zapowiedzianych do nadchodzącego Far Cry 5. W skład przepustki sezonowej wchodzą dodatki o tytułach Dead Living Zombies (oczywiście – inwazja zombie), Hours of Darkness (Wietnam, gdzie stawimy czoła żołnierzom Wietkongu) oraz Lost on Mars (tutaj spotkamy się z groźnymi istotami na Czerwonej Planecie). Wygląda więc na to, że to właśnie te pomysły (wyboldowane w powyższym zestawieniu) wydały się ankietowanym najbardziej interesujące. Choć nie dostaniemy pełnoprawnych produkcji w takich settingach, mieliśmy realny wpływ na kształt rozszerzeń... choć nie jesteśmy do końca pewni, czy właśnie na to liczyli gracze biorący udział w takim głosowaniu. Pozostaje jeszcze jedno pytanie – czy ponad tymi trzema wyborami znalazło się coś jeszcze, co zebrało tak wielką liczbę głosów, że stało się bazą dla następnej gry z serii? Znając Ubisoft, dowiemy się tego prędzej niż później.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images