Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Do GTA Online dodano czołg, który mocno przypomina prototyp polskiego PL-01

0
0
Wszyscy fani najpopularniejszej gangsterskiej serii z utęsknieniem wyczekują pierwszych informacji na temat nowej odsłony cyklu Grand Theft Auto... no chyba, że wciąż dobrze się bawią w intensywnie wspieranym przez firmę Rockstar Games GTA Online. Deweloperzy znaleźli swoją kurę znoszącą złote jaja, więc kolejne aktualizacje rozbudowują tryb multiplayer o elementy zachęcające do zakupu kart Shark. Tym razem skuteczni kuszeni będziemy my sami, gdyż w grze niedawno pojawił się niosący zagładę pojazd wzorowany na polskim czołgu.


Kilka dni temu tryb multiplayer gry GTA V doczekał się aktualizacji Doomsday Heist, która wprowadza do gry krótki element fabularny oraz sporo maszyn siejących zniszczenie. Do tych ostatnich zalicza się przede wszystkim sprzęt wojskowy, z samobieżną wyrzutnią rakiet i bombowcem na czele. Nas jednak najbardziej zaciekawił pojazd o (pozornie) niewiele mówiącej nazwie TM-02 Khanjali, który wygląda na dość futurystyczny czołg. Charakterystyczny kształt pojazdu od razu można skojarzyć z PL-01, czyli polskim czołgiem wsparcia bezpośredniego, którego projekt po raz pierwszy pokazano cztery lata temu. W GTA Online wehikuł może pomieścić w sumie cztery osoby i jest równie niszczycielski co klasyczny Rhino. Warto podkreślić, że TM-02 na bokach w tylnej sekcji ma wypisaną na pancerzu swoją nazwę, identycznie jak ma to miejsce w przypadku polskiego prototypu.

PL-01 firmy OBRUM

Jeśli chcecie zdobyć wirtualny odpowiednik PL-01, musicie się przygotować na spory wydatek - zakup takiego sprzętu w GTA Online to koszt prawie 4 milionów dolarów. Jeśli jednak nie macie ochoty na wydawanie takiej kasy, możecie się nim przejechać w trakcie misji "Setup: Khanjali" lub... zmienić grę na Armored Warfare - tam "prawdziwy" PL-01 jest dostępny od zeszłego roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles