Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Assassin's Creed: Origins to pierwsza duża odsłona tej serii, która nie pozwala ukryć się w tłumie

0
0
Assassin's Creed: Origins to gra, która musiała sprostać nie lada wyzwaniu - z jednej strony należało wprowadzić w produkcji istotne nowinki, by nie zaserwować fanom raz jeszcze odgrzanego kotleta, z drugiej jednak tytuł ten wciąż miał zachować ducha serii. Ogólna opinia w społeczności graczy jest dość spójna - Origins okazało się odsłoną dobrą, ze zmianami w systemie walki i rozwoju ocenionymi pozytywnie. Czy zauważyliście jednak, że przy tym wszystkim po raz pierwszy w historii serii nie możemy wtapiać się w tłum?

Assassin's Creed z 2007 roku - od tego się zaczęło.

Tak, nowe Assassin's Creed wprowadziło drobną, acz dość rewolucyjną zmianę - może nie z punktu widzenia mechaniki gry, ale zasad rządzących wirtualnym światem wykreowanym przez studio Ubisoft Montreal. Choć wciąż możemy ukrywać się w stogach siana lub liści, przemykać w wysokiej trawie albo po prostu przeczekiwać patrolujących strażników za wozem czy straganem, starożytny Egipt nie ma wędrujących grup, w które Bayek mógłby się wmieszać i przez to stać niewidocznym. Kłóci się to trochę z jedną z zasad, w które wierzyło Bractwo.

Kredo skrytobójców składało się bowiem z trzech przykazań, które już w pierwszej odsłonie serii przedstawił nam Al-Mualim: "Powstrzymaj swe ostrze nim zabije niewinnego, (…) chowaj się w widocznym miejscu, staraj się ukrywać wśród ludzi aż wtopisz się w tłum, (…) nigdy nie narażaj na szwank Bractwa". Jasne, można się sprzeczać, że interesująca nas fraza jest metaforą, pewnym symbolem ogólnego zachowania Altaïra i spółki, ale mechanika chowania się pośród tłumu i zbliżania się dzięki temu do swojej ofiary była integralną częścią wspomagającą takie polowania, która dobrze sprawdzała się na przestrzeni lat. Najprawdopodobniej jednak nie było w Origins miejsca na pozostawienie tego elementu w takiej formie i po prostu z niego zrezygnowano. Jeśli jednak dotarliście do końca i oglądaliście zakończenie gry, wiecie że znikanie wśród tłumu... nie zniknęło tak całkiem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on SAP ERP