Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kapitalne! W informacji dotyczącej nowej odsłony serii Tomb Raider zaszyto tytuł gry!

0
0
W branży elektronicznej rozrywki znajdziemy wiele postaci, które doskonale są znane każdemu posiadaczowi peceta lub konsoli. Wśród nich wymienić należy Larę Croft, słynną panią archeolog z serii Tomb Raider. Gry, którymi inspirował się cykl Uncharted, otrzymały kilka lat temu restart z prawdziwego zdarzenia, wrzucający bohaterkę w bardziej survivalowe środowisko. W 2015 roku doczekaliśmy się kontynuacji przygód Lary, a przedwczoraj wydawca poinformował za pośrednictwem serwisów społecznościowych, że w przyszłym roku oficjalnie zapowiedziana zostanie kolejna odsłona cyklu. Co najważniejsze, w informacji puszczonej w świat zaszyto kapitalnego easter egga, sugerującego nazwę, jaką nosić będzie rzeczony sequel.


Żeby dokładnie zrozumieć o co chodzi, musimy cofnąć się w czasie. Nieco ponad rok temu, przez nieuwagę jednego z pasażerów metra w Montrealu, udało nam się "poznać" tytuł nowej gry. Wiele osób powątpiewało w prawdziwość opublikowanego wtedy zdjęcia i przypuszczało, że mamy tu do czynienia ze zręczną manipulacją. Niedawny komunikat wydaje się jednak potwierdzać, że nowa odsłona cyklu faktycznie będzie nazywać się Shadow of the Tomb Raider. Dlaczego?


Odpowiedź na to pytanie jest zaszyta w samej treści oświadczenia. Jeśli weźmiemy pierwsze litery każdego zdania (nie akapitu!) znajdującego się w oryginalnej wiadomości i dodamy je do siebie, otrzymamy słowo... "shadow". Taki zabieg na pewno nie jest przypadkowy, gdyż wyciek nazwy gry obiegł w listopadzie zeszłego roku cały internet, czego świadom musi być oczywiście sam wydawca. Nawet jeśli od tego czasu Tomb Raider zmienił tytuł, w pamięci graczy wyczekujących na choćby najmniejsze strzępki informacji, kontynuacja wciąż funkcjonuje pod nazwą Shadow of the Tomb Raider.

Opisany powyżej zabieg jest wariacją na temat akrostychu, czyli utworu wierszowanego, w którym niektóre z liter lub nawet całe wyrazy czytane według pewnego klucza dają dodatkowo nowe słowa lub nawet całe zdania. Kłaniamy się nisko osobie odpowiedzialnej za przygotowanie takiej wiadomości dotyczącej Lary Croft i czekamy na kolejne sprytne zagrywki!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images