Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani gry Just Cause 3 odkryli powód przypadkowego niszczenia odrzutowców

0
0
Jeśli sporo grałeś w Just Cause 3, z pewnością wiele razy zauważyłeś na ekranie komunikat o zniszczeniu należącego do wrogów odrzutowca, nawet wtedy, kiedy nie wykonywałeś żadnych działań przeciwko okupującemu Medici wojsku. Fani tej produkcji próbowali na różne sposoby wytłumaczyć ten fenomen, a jedna z popularniejszych teorii zakładała, że za przypadkowe zestrzelenie maszyn odpowiadają przejęte przez Rico Rodrigueza działa przeciwlotnicze w bazach. Dopiero kilka miesięcy po premierze sandboksa dowiedzieliśmy się, co tak naprawdę sprawia, że eskadra myśliwców należąca do dyktatora jest systematycznie uszczuplana, podobnie zresztą jak i inne pojazdy. Powód ten okazał się bardzo zaskakujący.


W wielu miejscach archipelagu Medici można natknąć się na pancerne pociągi, które przewożą zarówno ciężkie materiały budowlane, jak i różnoraki sprzęt wojskowy - przede wszystkim czołgi, jeepy i wspomniane wcześniej odrzutowce. Jedna z wytyczonych przez deweloperów tras przecina prowincję Val de Mar i właśnie tam odnajdziemy przyczynę niszczenia myśliwców. Kiedy skład pokonuje ostry zakręt dzielący tunel i most kolejowy, działający w Just Cause 3 silnik fizyczny po prostu wyrzuca na wzniesieniu maszynę z wagonu, a ta spada w przepaść i rozbija się. Gra nagradza "zlikwidowanie" samolotu na takiej samej zasadzie, jak każdego innego pojazdu, dlatego Rico otrzymuje punkty chaosu, a te są naliczane niezależnie od miejsca, w którym znajduje się nasz podopieczny.


Kolejowy zakręt śmierci zbiera też żniwo, kiedy pociągi jadą w odwrotnym kierunku. Jeżeli staniemy obok torowiska i poświęcimy odrobinę czasu na obserwowanie przejeżdżających składów, zauważymy, że większość z nich notorycznie wypada z szyn, wywołując przy okazji zabawne błędy w silniku fizycznym. Co ważne, przewożone na wagonach pojazdy także ulegają zniszczeniu, a Rico znów otrzymuje stosowną liczbę punktów chaosu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles