Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Najwyższy poziom trudności w grze Wolfenstein II: The New Colossus zaliczony na PlayStation 4

0
0
Kilka dni temu poświęciliśmy odrobinę miejsca grze Wolfenstein II: The New Colossus, a konkretnie piekielnemu wyzwaniu, które przygotowało studio MachineGames. Deweloperzy uznali, że fanom przygód B.J. Blazkowicza należy się mordercza przeprawa i zmienili zasady dotyczące zaliczenia strzelaniny na najwyższym poziomie trudności. W The New Order i The Old Blood wystarczyło pokonać całą kampanię na Uberze, który zwiększał obrażenia zadawane przez przeciwników oraz ich energię życiową. W The New Colossus jeszcze bardziej podkręcono wymagania. Ukończenie gry to jedno - chodzi przede wszystkim o to, żeby zrobić to na jednym pasku zdrowia i bez zapisywania naszych dokonań po drodze do wielkiego finału.


Zablokowanie sejwów i tryb permadeath skutecznie ostudził zapał wielu fanów, ale jednak komuś udało się ukończyć grę na poziomie trudności "Mein Leben" w miniony czwartek. Problem polegał na tym, że tej trudnej sztuki dokonano na pececie, a ta platforma nie daje żadnych gwarancji, że wyzwanie zostało zaliczone uczciwie. Nie dość, że posiadacze blaszaków mogą korzystać z pomocy trainerów, to na dodatek istnieją specjalne programy odblokowujące od ręki osiągnięcia na Steamie. Miłośnicy Wolfensteina doszli do wniosku, że prawdziwy test sprawności graczy zobaczymy na konsolach, bo te nie pozwalają korzystać z jakichkolwiek ułatwień.

Dziś wiemy już, że nawet z padem w ręku da się przetrwać na placu boju w trybie "permadeath". Z globalnych statystyk trofeów na PlayStation 4 wynika, że przynajmniej jedna osoba zaliczyła grę na "Mein Leben" bez zgonu. Co ciekawe, nikomu nie udało się jeszcze wbić platyny, a to oznacza, że człowiek, który zdołał ukończyć nowego Wolfensteina na ostatnim poziomie trudności, nie uporał się z odblokowaniem pozostałych trofeów. Cóż, wypada pogratulować umiejętności, bo po naszych doświadczeniach z The New Colossus, jesteśmy przekonani, że takim osiągnięciem będzie mogła pochwalić się jedynie garstka ludzi na całym świecie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083