Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Assassin's Creed: Origins przekonuje nas, że bohater gry Dark Souls rozpalił ognisko w Egipcie

0
0
Ognisko z serii Dark Souls powoli zaczyna aspirować do miana najczęściej powtarzającego się easter egga w grach komputerowych. Namierzyliśmy je wcześniej w dodatku Krew i wino do Wiedźmina 3, a także w takich tytułach, jak Overwatch, Borderlands 2, Just Cause 3, Dishonored: Death of the Outsider, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands i jesteśmy przekonani, że nie są to produkcje wszystkie. Dlaczego o tym wspominamy? To bardzo proste. Bezpośrednie nawiązanie do dzieła japońskiego studia From Software znaleźliśmy też w najnowszej odsłonie cyklu Assassin's Creed.


Aby odnaleźć charakterystyczne ognisko, należy udać się do prowincji Paraitonion i odnaleźć zlokalizowane w jej zachodniej części miasteczko Keno. Miasteczko to zresztą za duże powiedziane, bo po znajdującej się w tym miejscu osadzie ostały się jedynie ruiny znajdujących się tu niegdyś domów. Właśnie w jednym z takich pomieszczeń można natknąć się na wygasłe palenisko, w które wbity jest miecz. Już samo to wystarczy, żeby słusznie powiązać obiekt z serią gier Dark Souls, ale deweloperzy zrobili krok dalej i przygotowali odnajdywaną na tę okoliczność wiadomość, luźno odnoszącą się do bohaterów serii. Mówi ona:

"Miecz spoczywa tu równie długo jak kości. Pochówek odbył się bez dochowania ceremoniału. Bez serca, które bogowie mogliby osądzić, wojownik przez wieczność będzie tułał się poza zaświatami".

Tak naprawdę do pełni szczęścia brakuje jedynie płomieni, które w grach z serii Dark Souls podgrzewają wbity w palenisko miecz. Bayek nie może niestety samodzielnie ogniska rozpalić - wierzcie nam na słowo, próbowaliśmy. Na koniec polecamy zapoznanie się z poniższym filmem, który pokazuje easter egga wraz z jego dokładną lokalizacją.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images