Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Najlepiej zarabiającym graczem Counter-Strike'a jest Polak

0
0
E-sportowcy od lat przykuwają uwagę fanów elektronicznej rozrywki i to nie tylko dlatego, że prezentują oni poziom, do którego przeważająca większość z nas nigdy się nie zbliży. Wyobraźnię rozpalają też pieniądze, jakie zdobywają najlepsi gracze, a nie jest żadną tajemnicą, że są one niemałe. Dobrym tego przykładem jest dwóch naszych rodaków, którzy aktualnie przewodzą w rankingu najlepiej zarabiających graczy Counter-Strike'a. Ze statystyk serwisu E-Sports Earnings wynika, że prym w tej kategorii wiodą Filip "Neo" Kubski i Wiktor "Taz" Wojtas.


Jeśli wierzyć danym podawanym przez wspomnianą wyżej stronę, Neo w 177 różnych turniejach zarobił 639 275 dolarów (według aktualnego kursu jest to 2 285 000 złotych). Niewiele gorszym dorobkiem może pochwalić się TaZ, który zgromadził na swoim koncie 635 515 dolarów, ale w dwóch turniejach mniej. Polacy mocno odjechali trzeciemu Patrikowi Lindbergowi ze Szwecji - popularny f0rest, który przez lata był samotnym liderem rankingu, ma "jedynie" 534 447 dolarów.

Wszyscy wymienieni panowie rozpoczynali profesjonalną karierę od podstawowej wersji Counter-Strike'a, ale to nie ona zagwarantowała im największe przychody. Blisko 80% pieniędzy Polacy zdobyli podczas rywalizacji w najnowszą odsłonę strzelaniny, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Szwed ma tutaj mniej okazały dorobek, gdyż 35% podanej sumy wyjął jeszcze z turniejów w podstawowego CS-a.


Na koniec warto dodać, że Filip Kubski został wpisany do tegorocznej edycji Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej zarabiający gracz w Counter-Strike'a.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083