Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Opis zbroi w Quake Champions nawiązuje do kwestii słynnej latarki z gry Doom 3

0
0
Nie ma lepszego dowodu na to, że deweloperzy mają do swojej pracy zdrowy dystans, jeśli potrafią śmiać się z samych siebie lub pokajać za popełnione w przeszłości błędy. Po latach do tego zacnego grona dołączyła firma id Software, która w grze Quake Champions skorzystała z pierwszej opcji. Rzecz dotyczy jednej ze zbroi dostępnych w tej sieciowej strzelaninie, serwującej bezpośrednie nawiązanie do latarki z trzeciego Dooma, która po premierze FPS-a wywołała lawinę negatywnych komentarzy.

Zbroja z Dooma 3 w Quake Champions

Wydanemu w 2004 roku Doomowi 3 można zarzucić wiele, ale jedna była krytykowana w szczególności - stanowiąca element ekwipunku latarka. Deweloperzy uznali, że uniemożliwienie graczom jednoczesnego strzelania i rozświetlania egipskich ciemności jest dobrym pomysłem, ale ówcześni miłośnicy elektronicznej rozrywki mieli na ten temat zupełnie inne zdanie. Z pomocą graczom przyszli moderzy, którzy tymczasowo rozwiązali ten problem i dopiero w wydanym w 2012 roku remasterze pod tytułem Doom 3: BFG Edition całkowicie zrezygnowano z kontrowersyjnego pomysłu, przytwierdzając na stałe źródło światła do kostiumu bohatera. Co to ma wspólnego z Quake Champions? Już tłumaczymy. W nowej grze można odblokować zbroje z poprzednich odsłon Dooma. W przypadku stroju z "trójki", można na nim dodatkowo zainstalować latarkę, której opis nie pozostawia złudzeń:

"Rozświetl ciemności przy użyciu mocnej latarki. Niestety, jest całkiem sporych rozmiarów i przez to korzystanie z niej w trakcie strzelania jest prawie niemożliwe."

Twórcy Quake'a ewidentnie odwołują się tutaj do dawnej wtopy. W ciemnej jak jasna cholera grze trzeba było dokonywać trudnego wyboru - albo kierowaliśmy snop światła przed siebie, by zobaczyć cokolwiek, albo strzelać do atakujących nas wrogów po omacku. Powyższy opis jest najlepszym dowodem na to, że nawet dziś - po trzynastu latach - znajdują się w firmie id Software deweloperzy, którzy potrafią obrócić całą sprawę w żart, serwując przy okazji miłego easter egga.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083