Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Prey w subtelny sposób pokazuje nam, dlaczego Alex Yu jest grubasem

0
0
O pracownikach stacji kosmicznej Talos-1 w grze Prey można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że nie dbają o swoją kondycję. Wśród członków załogi (w chwili rozpoczęcia przygody obiekt "zamieszkuje" 250 osób) tylko dwóch mężczyzn ma ewidentny problem z nadwagą: udający Willa Mitchella oprych z kafeterii oraz brat głównego bohatera - Alex Yu. Przypadek tego ostatniego jegomościa jest szczególny, bo deweloperzy ze studia Arkane postanowili w subtelny sposób pokazać niechęć naukowca do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Dowód na lenistwo krewnego znajdziemy m.in. w jego apartamencie.


Do kwatery Aleksa na Talosie-1 docieramy w późniejszej fazie kampanii. Jeśli rozejrzymy się po mieszkaniu, to bez trudu zlokalizujemy stojącą pod ścianą bieżnię do biegania. Z racji tego, że zalegają na niej kartonowe pudła, szybko można dojść do wniosku, że naukowiec w ostatnim czasie w ogóle jej nie używał. Potwierdzenie tego znajdziemy zresztą w korespondencji znajdującej się na jednym z komputerów stacji - w jednym z e-maili pokładowy lekarz poważnie obawia się o stan zdrowia Aleksa i zaleca mu wzięcie się za siebie. Jakby tego wszystkiego było mało, prywatny schron naszego bohatera w Arboretum zawiera spore ilości niezbyt zdrowych przysmaków. Przypadek? Nie sądzimy.


Kwestia otyłości Aleksa Yu to dobry przykład na to, w jaki sposób studio Arkane dba o odpowiednie tło dla wymyślonych przez siebie postaci. Na pudła prawdopodobnie nikt nie zwróci uwagi, ale to właśnie takimi niepozornymi środkami tworzy się głębszy przekaz dotyczący bohatera.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images