Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W zwiastunie filmu Jumanji: Welcome to the Jungle widać plakaty z dwóch gier Sony

0
0
Dziś gry wideo są tak ważnym elementem popkultury, że bardzo często znajdziemy nawiązania do nich w innych mediach. Podobnie jest w przypadku remake'u filmu z 1995 roku pt. Jumanji, w którym w jednej ze scen widać pokój młodzieńca przyozdobiony plakatami z gier. Co ciekawe, są to wyłącznie tytuły ekskluzywne na konsolę PlayStation 4.


Jumanji: Welcome to the Jungle zapowiedziane zostało na grudzień tego roku i jest opisywane jako kontynuacja wydanego 22 lata temu oryginału, choć wygląda na to, że można to dzieło traktować jako zupełnie nową wizję artystyczną – tym razem tytułowe Jumanji nie jest już planszówką, a grą wideo, w którą czwórka przyjaciół zostaje wciągnięta. Opublikowany świeżo zwiastun prezentuje tło fabularne filmu, w którym główne skrzypce grają Dwayne "The Rock" Johnson, Kevin Hart, Karen Gillian oraz Jack Black. W jednym z początkowych ujęć, jeszcze poza światem wirtualnym, kamera pokazuje pokój Spencera, w którym na ścianach można znaleźć plakaty dwóch tytułów na wyłączność od Sony – The Last Guardian oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja. Nie dziwi dobór tych właśnie gier, ponieważ Jumanji powstaje pod przewodnictwem Sony Pictures Entertainment.


Na koniec warto przypomnieć, że to nie jedyny przypadek, kiedy plakat z gry wideo trafił do filmu. Podobnym nawiązaniem może poszczycić się wydany w zeszłym roku Hardcore Henry, czyli produkcja dość unikalna, w której cała akcja prezentowana jest z oczu głównego bohatera i sama w sobie stanowi hołd oddany klasycznym FPS-om.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images