Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Licencjonowana muzyka zabiła Alana Wake'a - gra zostanie wkrótce wycofana ze sprzedaży

0
0
18 maja gra Alan Wake będzie obchodzić siódmą rocznicę swojego istnienia, ale twórcy tej produkcji raczej nie będą radośnie obchodzić tego święta. Zbliżające się urodziny przyćmiła przykra wiadomość o rychłym wycofaniu strzelaniny ze sprzedaży. Deweloperzy ze studia Remedy Entertainment muszą zdecydować się na taki krok, bo nie zadbali odpowiednio wcześnie o przedłużenie licencji na kilka utworów muzycznych, które słychać podczas zabawy. Finowie aktualnie próbują coś zdziałać w tej kwestii, ale nie są w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie, kiedy i czy w ogóle operacja ta zakończy się powodzeniem. W ramach pocieszenia oferują oni sprzedaż tytułu po mocno zaniżonej cenie. Kto zdąży kupić produkt w ciągu najbliższej doby, będzie mógł z niego korzystać do woli bez przeszkód.


Dziwić może fakt, że pracownicy studia Remedy tak późno dowiedzieli się o problemie z licencjonowaną muzyką i dopiero w ostatniej chwili zaczęli szukać jego rozwiązania. Taka sytuacja skłania do dość logicznego wniosku, że utwory opłacił koncern Microsoft w czasach, w których intensywnie wspomagał finansowo dzieło fińskich programistów, a oni sami nie mieli pojęcia o warunkach transakcji. Deweloperzy pozostawieni sami w sobie mogą mieć dziś kłopot z renegocjacją tej umowy, bo wydaje się mocno wątpliwe, żeby piosenki Davida Bowiego, Nicka Cave'a i zespołu Depeche Mode były tanie. Zastanawia też fakt, dlaczego autorzy nie zdecydowali się na radykalne rozwiązanie i po prostu nie wycięli sprawiających kłopot kompozycji. W trakcie gry słychać je wyłącznie podczas wyświetlania napisów końcowych każdego epizodu, a to nie jest rzecz, której nie można przeboleć.

Aktualnie gra sprzedawana jest w bardzo dużej promocji w serwisach elektronicznej dystrybucji. Posiadacze Xboksów mogą kupić ją w sklepie Microsoftu, z kolei pecetowcy dostaną strzelaninę z dużą zniżką na Steamie. Jak już wspomnieliśmy, warto się spieszyć, bo nie wiadomo czy Alan Wake w ogóle powróci do sprzedaży.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Electronic Design Automation (EDA)