Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Skyrim to pierwszy zachodni tytuł, który otrzymał maksymalną ocenę w najbardziej znanym japońskim magazynie

0
0
Istniejący od 1986 roku magazyn Famitsu potrzebował aż dwudziestu pięciu lat, aby uhonorować najwyższą możliwą notą grę wyprodukowaną poza granicami Japonii. Sztuki tej dokonał Skyrim, czyli piąta odsłona serii The Elder Scrolls. Restrykcyjny system oceniania produktów rozrywkowych, uwzględniający aż czterdzieści punktów w skali, okazał się łaskawy dla firmy Bethesda Game Studios w listopadzie 2011 roku. Kolejna "czterdziestka" dla zachodniego tytułu wpadła znacznie szybciej (zdobyło ją Grand Theft Auto V), ale nie zmienia to faktu, że to właśnie zimowy rolplej jako pierwszy podbił serca recenzentów z Kraju Kwitnącej Wiśni.


System ocen w magazynie Famitsu jest jednym z najbardziej surowych w całej branży elektronicznej rozrywki, bo bazuje on na opiniach aż czterech różnych recenzentów. Każdy z nich może przyznać tytułowi od zera do dziesięciu punktów, a te ostatnie sumuje się, by uzyskać końcową notę. Do maja 2017 roku redaktorzy czasopisma wyróżnili "czterdziestką" tylko dwadzieścia cztery gry, z czego 22 to tytuły wyprodukowane na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Warto pamiętać, że zachodnie produkcje nie cieszą się w Japonii tak dużą popularnością, jak choćby u nas, dlatego tym bardziej należy docenić sukces Skyrima, skrojonego pod gusta Amerykanów i Europejczyków.

Ostatnią grą, która dostała 40 punktów w Famitsu jest oczywiście The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jeśli zastanawiacie się, jak poradził sobie Wiedźmin 3 w starciu z japońskimi recenzentami, to od razu zdradzimy Wam, że produkt studia CD Projekt Red wypadł w recenzji bardzo dobrze. Co prawda maksymalnej noty nie zdobył, ale 37 punktów (10/9/9/9) trudno uznać za słaby wynik.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles