Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gdyby seria gier Tomb Raider nie doczekała się odświeżenia, Lara Croft kończyłaby dziś 49 lat

0
0
Kiedy jakiś czas temu firma Square Enix zdecydowała się przeprowadzić lifting serii Tomb Raider, szybko stało się jasne, że odświeżenia wymaga nie tylko koncepcja rozgrywki, ale również główna bohaterka sagi. Choć w grach nie było tego widać, to Lara Croft "dojrzewała" w zawrotnym tempie. Gdyby deweloperzy trzymali się ustalonych wcześniej zasad, brytyjska arystokratka powinna świętować w Tomb Raider: Underworld czterdzieste urodziny. Odmłodzenie słynnej archeolożki było zatem konieczne, inaczej żaden fan nie uwierzyłby, że podstarzała dama jest w stanie wyczyniać tak karkołomne ewolucje, do jakich przyzwyczaiła nas w kolejnych odcinkach sagi.


Problem wieku panny Croft wynikał z faktu, że pomysłodawcy serii Tomb Raider przygotowali obszerną biografię swojej bohaterki i kurczowo trzymali się jej przez długi czas. Według nich Lara przyszła na świat 14 lutego 1968 roku w londyńskim Wimbledonie, co oznacza, że w chwili rozpoczęcia pierwszej odsłony cyklu (1996 rok), kobieta miała 28 lat. Firma Core Design respektowała rzeczywiste daty, ale po przejęciu projektu przez studio Crystal Dynamics, nastąpiła gruntowna zmiana w tej kwestii. Amerykanie zmodyfikowali biografię archeolożki, zachowując jedynie jej datę urodzin. Nie pokusili się jednak o podanie informacji, kiedy toczyła się akcja gier Tomb Raider: Legend i Tomb Raider: Underworld, więc formalnie nie wiemy, jak stara była Lara w obu tych przygodach. Biorąc pod uwagę dostępną w tych produktach technologię, możemy podejrzewać, że były to czasy współczesne. To z kolei świadczyłoby o tym, że Croftówna zbliżała się do czterdziestki.

Studio Crystal Dynamics odpowiada też za reboot serii, który grubą kreską odciął się od poprzednich odsłon. Deweloperzy napisali biografię archeolożki na nowo i według niej, panna Croft przyszła na świat dopiero 14 lutego 1992 roku. W chwili swojej pierwszej przygody Lara miała 21 lat, w Rise of the Tomb Raider dwadzieścia trzy, a dziś zaledwie 25. Dawna Lara świętowałaby dziś z kolei czterdzieste dziewiąte urodziny.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images