Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nowy ranking popularnych imion w Polsce - na liście znów brakuje Geralta i Cirilli, jest za to Lara

0
0
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało w miniony piątek kompletne zestawienie imion, które były wybierane przez świeżo upieczonych rodziców w 2016 roku. Wśród tych najpopularniejszych prym tradycyjnie wiedzie Zuzanna, a w przypadku mężczyzn Antoni, co może być akurat uznane za ogromną niespodziankę - od wielu liderem rankingu pozostawał bowiem Jakub. Nas interesowały oczywiście bardziej egzotyczne imiona, a konkretnie te, które można skojarzyć z grami komputerowymi. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów Wiedźmina. Podobnie jak przed rokiem, na liście próżno szukać Geralta i Cirilli.


Oczywiście nie oznacza to, że nikt w naszym kraju nie zdecydował się nazwać swojej pociechy imieniem wiedźmina lub jego przyszywanej córki. W trosce o prywatność rodziców Ministerstwo Cyfryzacji nie podaje danego miana w zestawieniu, jeśli liczba jego wystąpień w skali całego kraju jest mniejsza niż pięć. W styczniu ubiegłego roku powiadomiliśmy Was, że w Polsce żyje dokładnie dziesięciu Geraltów, bo taką informację uzyskaliśmy bezpośrednio z resortu. Zakładając, że w kolejnych dwunastu miesiącach ktoś również zdecydował się nadać takie imię, możemy uznać, że Białych Wilków w Polsce jest teraz maksymalnie czternastu.

O ile na wspomnianej liście brakuje Geraltów, to jednak bez problemu możemy na niej znaleźć Gerardów (20 wystąpień) i Geraldów (6) - w ubiegłorocznym zestawieniu nie występowało żadne z tych imion. W przypadku przedstawicielek płci pięknej warto zwrócić uwagę na względnie dużą popularność Lary. W 2016 roku przyszło aż 51 dziewczynek o takim imieniu, podczas gdy w 2015 roku tylko dwadzieścia dwie. Do rankingu załapał się także Aiden (5 wystąpień), którym sterowaliśmy w pierwszej odsłonie serii Watch Dogs.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles