Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Spotify twierdzi, że kompozytor muzyki do Wiedźmina 3 był najchętniej słuchanym polskim artystą za granicą w 2016 roku

0
0
Nie Behemoth i nie Vader. W kategorii najchętniej słuchanych polskich artystów za granicą, dwa najbardziej znane zespoły metalowe znad Wisły muszą w mijającym roku uznać wyższość Marcina Przybyłowicza, czyli głównego kompozytora ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tak przynajmniej twierdzi szwedzka firma Spotify AB, która od kilku lat oferuje opcję strumieniowania muzyki za pośrednictwem specjalnej aplikacji i jest jednym z największych dostawców usług tego typu w internecie. Drugie miejsce w tym specyficznym rankingu zajął wspomniany wcześniej Behemoth, a trzecie Abel Korzeniowski, specjalizujący się w tworzeniu oprawy muzycznej do filmów i seriali telewizyjnych.


Spotify udostępnia kilka płyt Marcina Przybyłowicza, w tym doceniany przez fanów soundtrack do gry Wiedźmin 3 i jej dodatków: Serc z kamienia oraz Krwi i wina. Ofertę uzupełniają ścieżki dźwiękowe do Gwinta, Hard West i niezależnej produkcji Monster Shooter 2. Warto tutaj od razu nadmienić, że nie wszystkie utwory pochodzące z ostatnich przygód Geralta zapisywane są w statystykach polskiego artysty. Autorami niektórych kawałków są Mikołaj Stroiński oraz Paweł Musiał, z kolei wszystkie kompozycje zespołu Percival, które zostały przez Przybyłowicza zmodyfikowane na potrzeby obsypanego nagrodami erpega, automatycznie zasilają konto tej grupy. Dyskografie Behemotha i Korzeniowskiego są znacznie bogatsze, ale mimo większej liczby płyt, za granicą w Spotify rządzi jednak Przybyłowicz.


Spotify ma około stu milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, z czego aż 40% z nich (dane z września 2016 roku) opłaca abonament pozwalający słuchać muzyki z wyłączeniem reklam.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images