Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Dishonored 2 możemy odwiedzić rodzinny dom Corvo Attano

0
0
Gra Dishonored 2 pozwala nam złożyć wizytę w rodzinnym domu Corvo Attano - głównego bohatera zarówno pierwszej, jak i drugiej odsłony tego cyklu. Przyszły cesarski obrońca urodził się w mieście Karnaka, gdzie osadzona jest akcja "dwójki", a konkretnie w Dzielnicy Pyłu, odwiedzanej w szóstej misji kampanii. Zrujnowane mieszkanie bardzo łatwo przegapić, bo nie da się do niego wejść w normalny sposób, choć deweloperzy pozostawili pewną wskazówkę, która powinna nas zachęcić do poszukiwań alternatywnej drogi. Jest nią tabliczka przykręcona do budynku, upamiętniająca fakt, że właśnie w nim nasz śmiałek się wychował.


Choć wizyta w lokum powinna zachęcić bohatera do skomentowania stanu, w jakim aktualnie się ono znajduje, Corvo nie kwapi się do wynurzeń na temat miejsca, gdzie spędził młodzieńcze lata. W splądrowanym mieszkaniu nie ma również żadnych przydatnych przedmiotów, nie licząc trofeum z Ostrza Werbeny, ukrytego w ścianie. Attano zdobył puchar w wieku szesnastu lat, kiedy wziął udział w dorocznym turnieju szermierzy i pokonał wszystkich startujących wraz z nim rywali. W uniwersum Dishonored wyczyn ten pozwolił wstąpić mu do służby w cesarskiej straży, a w późniejszych latach awansować na osobistego obrońcę Jessamine Kaldwin - cesarzowej zamordowanej we wprowadzeniu do "jedynki". Wspomniana kobieta była zresztą sekretną kochanką Corvo, a z ich związku narodziła się Emily, prawowita spadkobierczyni tronu.


Mieszkanie Corvo jest jednym z ciekawszych smaczków, jakie deweloperzy z Arkane Studios przygotowali dla fanów serii Dishonored. Można mieć jedynie żal, że autorzy nie pokusili się o możliwość odwiedzin przybytku po bezkrwawym wyeliminowaniu Aramisa Stiltona i uratowaniu Dzielnicy Pyłu. W takim wypadku dom Attano powinien znajdować się w znacznie lepszej kondycji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083