Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra WarCraft Adventures: Lord of the Clans wyciekła po 18 latach do sieci - to jedyna przygodówka Blizzarda

0
0
W maju 1998 roku, zaledwie kilka dni przed rozpoczynającymi się w Atlancie targami E3, firma Blizzard Entertainment oficjalnie poinformowała, że gra WarCraft Adventures: Lord of the Clans nie ujrzy światła dziennego. Nietypowy dla amerykańskiego producenta projekt został zapowiedziany kilkanaście miesięcy wcześniej i do tamtego momentu wydawało się, że prace nad nim przebiegają bez żadnych zakłóceń. W rzeczywistości tytuł przeszedł przez deweloperskie piekło i jak się później okazało, nikt z "Zamieci" nie był z niego w pełni zadowolony. Dziś, ponad osiemnaście lat po tamtych wydarzeniach, możemy przekonać się sami czy podjęta wówczas decyzja była właściwa. Przygodówka z orkami w roli głównej trafiła przedwczoraj do sieci dzięki pochodzącemu z Rosji użytkownikowi forum Scrolls of Lore.


Rosyjski ślad w tej historii jest niezwykle istotny, bo za przygotowanie gry w dużej mierze odpowiadało studio Animation Magic, które choć funkcjonowało w Stanach Zjednoczonych, zostało założone przez przedsiębiorcę z Petersburga. Specjalizująca się w animacji firma przygotowywała dla Blizzarda cutscenki o łącznej długości 22 minut i oprawę audiowizualną gry. Była również odpowiedzialna za powstanie silnika, który ją napędzał. Po roku prac zleceniodawca nie był zadowolony z ich efektu, choć przygodówka w dużej mierze była ukończona i grywalna od początku do końca. Wersja, która została udostępniona w piątek, nie jest oczywiście finalna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby swobodnie ją eksploatować. Rosjanin, który ofiarował światu zapomniane dzieło Blizzarda, jest prawdopodobnie jednym z jej dawnych testerów.

O istnieniu grywalnej wersji gry WarCraft Adventures wiadomo było od dawna, ale nikt do tej pory nie odważył się wrzucić jej do sieci. Od czasu do czasu w internecie pojawiały się jedynie różne materiały z tej produkcji, zarówno w formie statycznych obrazków, jak i krótkich filmików. Na razie nie wiemy, jak Blizzard podejdzie do kwestii nieoczekiwanego wycieku dawno zapomnianej przygodówki, ale raczej nie uda mu się już trwale usunąć jej z serwerów. Wieść o grywalnym kawałku kodu rozeszła się lotem błyskawicy i zapewne ściągnęło go już wielu fanów. Problemy może mieć użytkownik o pseudonimie Reidor, zwłaszcza, że w oryginalnym poście dał namiar na swoje konto PayPal.


WarCraft Adventures: Lord of the Clans to klasyczna przygodówka point-and-click, w której wcielamy się w rolę znanego z trzeciego WarCrafta Thralla. Gra pracuje w rozdzielczości 640x480 i wykorzystuje taki sam interfejs użytkownika, jak choćby Full Throttle LucasArtsu (wciskając przycisk myszy wywołujemy panel z kilkoma prostymi rozkazami). Wrzucona do sieci wersja ma zaimplementowane mówione dialogi, choć nie wszystkie animacje okraszone są efektami dźwiękowymi.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles