Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Deus Ex: Rozłam ludzkości jest nawiązanie do filmu The Big Lebowski

0
0
W ekipie odpowiedzialnej za powstanie gry Deus Ex: Rozłam ludzkości musi znajdować się wielki miłośnik filmów braci Coen. Dowodzi tego nazwa zakładu zajmującego się różnego rodzaju zabezpieczeniami, który zlokalizowany jest w Pradze, w dzielnicy Čistá. Na pierwszy rzut oka szyld "Sobchak Security" nie budzi żadnych podejrzeń, co najwyżej może ona nam się skojarzyć z postacią Waltera Sobchaka z kapitalnej komedii The Big Lebowski. Jest to podejrzenie słuszne, bo mamy tu czynienia ze świadomym nawiązaniem nie tylko do tego bohatera, ale również do biznesu, którym ów jegomość prawdopodobnie zarządza.


Dlaczego "prawdopodobnie"? W filmie The Big Lebowski nigdy nie dowiadujemy się, czym Sobchak tak naprawdę się zajmuje. Bohater grany przez Johna Goodmana nie dzieli się tą informacją w dialogach, próżno też zobaczyć go podczas pracy w swoim zakładzie. Wspomniany na początku napis widzimy w obrazie braci Coen przez króciutką chwilę, kiedy Koleś zabiera go na nocną misję związaną z przekazaniem okupu za porwaną dziewczynę. Walter czeka na swojego kolegę właśnie przed sklepem z szyldem "Sobchak Security", co pozwala przypuszczać, że należy on do niego.


Kadr z filmu The Big Lebowski

Zakład Sobchaka dobrze wpisuje się w panoramę Pragi, sugerując nam, że mamy tu do czynienia z czeskim nazwiskiem. Warto jednak pamiętać, że w filmie The Big Lebowski z 1998 roku Walter Sobchak był Amerykaninem polskiego pochodzenia.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images