Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zespół Percival nie przyniósł szczęścia Janowi Błachowiczowi na gali UFC - Polak wchodził na ring przy dźwiękach znanych m.in. z gry Wiedźmin 3

0
0
Odkąd Jan Błachowicz związał się z organizacją Ulitmate Fighting Championship w styczniu 2014 roku, stoczył w oktagonie cztery walki, notując na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Piąty pojedynek Polaka odbył się wczoraj na gali UFC Fight Night 93, ale mimo najszczerszych chęci nasz rodak nie był w stanie pokonać Alexandra Gustafssona ze Szwecji. Błachowiczowi nie pomógł nawet zespół Percival, którego piosenka rozbrzmiała w głośnikach hamburskiej hali, kiedy zawodnik zmierzał na ring. Był to utwór Lazare z płyty Slava!, wydanej przez folkową grupę w 2012 roku. Ten sam kawałek został wykorzystany przez Marcina Przybyłowicza na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.


Polak wykorzystał ten sam utwór w swoim poprzednim starciu na gali UFC Fight Night 86, które miało miejsce 10 kwietnia 2016 roku w Zagrzebie. Wówczas Błachowicz swój pojedynek wygrał na punkty. Tym razem nasz zawodnik miał mniej szczęścia i choć ponownie sięgnął po "zwycięski" numer, nie pomógł mu on w odniesieniu zwycięstwa nad znacznie lepszym Szwedem.

Zespół Percival zaprezentował  Lazare już w 2007 na pierwszej płycie Eiforr, ale bardziej znana jest nowocześniejsza wersja z wydanego pięć lat później albumu Slava! - pieśni Słowian południowych, na której znalazły się różne kompozycje wywodzące się z państw bałkańskich. Wspomniane Lazare to jeden z dwóch utworów bułgarskich na tym krążku, pozostałe mają korzenie w krajach wchodzących niegdyś w skład Jugosławii, czyli Serbii, Bośni, Czarnogóry, Słowenii, Chorwacji i Macedonii. Marcin Przybyłowicz wykorzystał oryginalną kompozycję Percivala w kawałku ...Steel for Humans, który można usłyszeć na soundtracku do Dzikiego Gonu.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles