Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Do europejskiej bazy znaków towarowych wpisano grę Fallout: New Orleans

0
0
Miłośnicy Fallouta mogą powoli zacierać ręce, o ile wieść okaże się prawdziwa. W ubiegły wtorek Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) przyjął zgłoszenie rejestracji znaku towarowego Fallout: New Orleans, które jest pierwszym krokiem do zabezpieczenia ochrony praw do tej marki w krajach wchodzących w skład UE. Widoczny dla wszystkich zainteresowanych wpis w bazie nie zawiera informacji o autorze wniosku, więc trudno na razie powiedzieć, czy na pewno stoi za nim firma Bethesda Softworks. Brak takich danych wynika z tego, że wciąż nie uiszczono opłaty za rozpatrzenie zgłoszenia, a ta do małych nie należy.


W przeszłości doczekaliśmy się od Bethesdy dużej odsłony serii Fallout, która nie posiadała cyferki w tytule. Dwa lata po premierze Fallouta 3 amerykański wydawca wprowadził na rynek grę Fallout: New Vegas, za powstanie której odpowiadało studio Obsidian Entertainment. Podobną taktykę producent mógłby przyjąć również teraz i w sumie jest to dość prawdopodobne rozwiązanie. Atmosferę dodatkowo podgrzał fakt, że dziewięć miesięcy temu Josh Sawyer (szef projektu Fallout: New Vegas) wrzucił na Twittera fotografię trzech ładnie prezentujących się notatników z symbolem stanu Luizjana, gdzie mieści się miasto Nowy Orlean. Kiedy wieść o zgłoszeniu znaku towarowego obiegła świat, fani bardzo szybko przypomnieli sobie o istnieniu tego zdjęcia.

Zgłoszenie w bazie EUIPO

Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę, że mamy tu do czynienia z klasyczną fałszywką, a cała sprawa jest grubymi nićmi szyta. Wpisanie znaku towarowego do bazy danych EUIPO nie jest tanie - za samo zgłoszenie trzeba zapłacić 850 euro (ok. 3600 złotych), a za każdą kolejną klasę trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami. Fallout: New Orleans ma być zarejestrowany aż w czterech klasach produktów i usług, co podnosi koszt całej operacji do sumy 1300 euro (5550 złotych). Na tę chwilę podana kwota nie została jeszcze uiszczona lub zaksięgowana, i to przede wszystkim stawia pod znakiem zapytania cały wniosek. Sceptykom przypominamy jednak, że w podobny sposób wyciekły informacje o samodzielnej grze karcianej Gwint, zanim firma CD Projekt Red oficjalnie ją zapowiedziała. Z dużą dozą optymizmu czekamy na kolejne wieści.

Niewinne zdjęcie, które dziewięć miesięcy temu Josh Sawyer wrzucił bez żadnego opisu na Twittera.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles