Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Pług śnieżny zamontowany na pociągu z gry Metro Exodus istnieje naprawdę

0
0
Twórcy serii Metro nie słyną z dużego przywiązania do detali, czego dowodem jest obecność ukraińskiej stacji metra w Moskwie i wagonów, które przed wybuchem III wojny światowej bez trudu zobaczylibyśmy w Kijowie, ale na pewno nie w stolicy Rosji. Czasem jednak deweloperom ze studia 4A Games uda się uwzględnić jakąś drobnostkę, świadczącą o tym, że któryś z pracowników wykonał odpowiedni research. Z taką akcją mamy do czynienia w grze Metro Exodus, gdzie w pewnym momencie zainteresowanie bohaterów przykuwa pług śnieżny. Szczegóły poniżej, zanim jednak przejdziecie dalej, lojalnie ostrzegamy Was przed drobnym, ale jednak, spojlerem.


Podczas jazdy lokomotywą Aurora, podróżujący nią ludzie zdają sobie sprawę, że dobrze byłoby wyposażyć pociąg w pług, który nie spowolniłby lub wręcz nie zatrzymałby pociągu zimą. Jermak - maszynista - podrzuca kolegom myśl, że taki gadżet można znaleźć w muzeum kolejowym w Nowosybirsku, do którego zresztą skład powoli się zbliża. Drużyna decyduje się skorzystać z tej oferty (Artem nie bierze w niej udziału) i następnym razem, kiedy zobaczymy ciuchcię, pług jest już na niej zamontowany. Dla Waszej wygody zamieściliśmy jego zdjęcie powyżej.

Prawdziwy Taran.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w Nowosybirsku faktycznie znajduje się Muzeum Techniki Kolejowej (jest to drugi, co do wielkości, obiekt tego typu w Rosji), a jednym z wystawionych tam eksponatów jest pług o wdzięcznej nazwie "Taran", wyprodukowany w 1950 roku. Jeśli spojrzymy na jego fotki, to szybko dojdziemy do wniosku, że budząca respekt rozmiarami konstrukcja niewątpliwie poradziłaby sobie z każdą zaspą leżącą na torach. Kształt pługa w grze Metro Exodus jest zbliżony do pierwowzoru, ale autorzy i tak popuścili nieco wodze fantazji, instalując na nim również dźwig. Taran znajdujący się w Nowosybirsku takiego udogodnienia nie ma.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles