Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Far Cry: New Dawn zawiera nawiązanie do... Call of Duty: Modern Warfare

0
0
Deweloperzy Ubisoftu nie stronią od wkładania do swoich sandboksów odniesień do innych gier, ale na ogół ograniczają się oni do produkcji stworzonych przez ich kolegów z firmy. Easter egg, któremu teraz poświęcimy trochę miejsca, jest niewątpliwie od tej reguły wyjątkiem, bo dotyczy konkurencyjnej strzelaniny. Już na początku zmagań w Far Cry: New Dawn możemy natknąć się na nawiązanie do serii Call of Duty, a konkretnie do zamkniętej już jakiś czas temu trylogii Modern Warfare. Rzecz dotyczy jednostki wojskowej Task Force 141.


Wspomniana grupa to międzynarodowy oddział do zadań specjalnych, w którego szeregach znajdują się komandosi z różnych zakątków globu. Jego działalność zainicjowano w 2016 roku (tuż po II wojnie domowej w Rosji, zakończonej zwycięstwem ultranacjonalistów), a jednymi z ważniejszych członków są John Price i John "Soap" MacTavish. Warto od razu nadmienić, że Task Force 141 jest jednostką wymyśloną przez autorów CoD-a, więc próżno szukać takiej formacji w rzeczywistości.


Task Force występuje również w grze Far Cry: New Dawn, choć nie w takiej samej postaci, jak w Modern Warfare. Emblemat jednostki można zobaczyć na kurtce Thomasa Rusha, jednego z kluczowych bohaterów debiutującej w piątek strzelaniny. Co ciekawe, umieszczona na ramieniu naszywka sugeruje, że wspomniany mężczyzna należał do grupy o numerze 65, a nie 141. Deweloperzy Ubisoftu zmodyfikowali również sam symbol. Została czaszka i charakterystyczne skrzydła, ale zamiast umieszczonego na środku miecza, w New Dawn widzimy nabój. Sama kurtka ma sugerować, że Rush ma wojskową przeszłość - ów jegomość nie występował w "piątce" i na starcie nie wiemy o nim praktycznie nic.


Easter egga możecie wypatrzyć zaraz pod odpaleniu gry, bo Thomas Rush paraduje we wspomnianej kurtce od początku zmagań.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083