Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Assassin's Creed: Odyssey miała być spin-offem - zobacz potwierdzające to logo i prace graficzne

0
0
Wygląda na to, że firma Ubisoft poważnie zastanawiała się przez pewien czas nad odseparowaniem wydanej w ubiegłym roku Odysei od głównej serii Assassin's Creed. Do takich wniosków można dojść po przejrzeniu kilku prac, które w internecie opublikował dyrektor artystyczny tego projektu, Patrice Dufresne. Na wspomnianych grafikach wyraźnie widać tytuł Odyssey: An Assassin's Creed Adventure, który doskonale pasuje do idei spin-offu od mocno wyeksploatowanej przez lata sagi o zakapturzonych skrytobójcach.


Dufresne jest nie tylko autorem zaprezentowanych niżej grafik, ale prawdopodobnie również logotypu, który ostatecznie nie został przez firmę Ubisoft wykorzystany. Prace te sugerują, że pierwotnie planowano wydać grę pod nazwą Odyssey, uwzględniając popularną franczyzę wyłącznie w jej podtytule. Byłaby to bardzo odważna zmiana, ale bez trudu dałoby się ją obronić. Nie jest żadną tajemnicą, że najnowsza odsłona cyklu mocno odchodzi w kwestii rozgrywki od założeń pierwowzoru, a w samej grze trudno spotkać konkretne nawiązania do uniwersum - nie licząc odniesień do Pierwszej Cywilizacji i bardzo zubożonego wątku współczesnego.

Co więc stanęło na przeszkodzie? Być może względy prawne. Choć w amerykańskiej bazie znaków towarowych nie ma zarejestrowanej marki Odyssey w kontekście gier video, to w 2017 roku studio Young Socratics wydało produkt o takiej nazwie na Steamie. Istnieje też opcja, że pomysłu twórców nie zaakceptował dział marketingu. Choć słowo Assassin's Creed pojawiłoby się w podtytule gry, wypromowanie Odyseji nazwanej w tradycyjny sposób zawsze jest łatwiejsze dla samego Ubisoftu. Z podobnym problemem mierzyła się kiedyś firma Activision przy okazji Modern Warfare 2 (wszystkie materiały promocyjne na początku nie zawierały słów "Call of Duty") i ostatecznie również dała za wygraną. Zamiast tworzyć zupełnie nowy brand, koncern dorzucił popularną markę do tytułu i tej tradycji trzyma się do dziś.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles