Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nie będzie nawiązania do trzeciej Mafii w grze Red Dead Redemption 2

0
0
Wczorajszy wyciek mapy z niemieckiej wersji poradnika do gry Red Dead Redemption II potwierdził to, co fani podejrzewali od dawna: deweloperzy z firmy Rockstar Games zaniechali ostatecznie próby stworzenia bezpośredniego nawiązania do trzeciej odsłony serii Mafia. Miało być nim miasto New Bordeaux, które w debiutującym już w piątek westernie będzie perłą regionu Bayou NWA. Pod taką właśnie nazwą miejscowość funkcjonowała jeszcze w 2016 roku, gdy w internecie pojawiła się ilustracja prezentująca ówczesny stan prac nad mapą RDR 2. W finalnej wersji miasto to nazywa się jednak Saint Denis.

W Red Dead Redemption 2 zobaczymy tramwaje, co nie jest niczym niezwykłym. W Nowym Orleanie, którego Saint Denis jest odpowiednikiem, istnieje najstarsza na świecie trasa tramwajowa, która nieprzerwanie funkcjonuje od początku swojego istnienia.

Porównując oba wycieki, czyli ten wczorajszy i ten sprzed dwóch lat, nietrudno dojść do wniosku, że Saint Denis jest jedyną istotną nazwą lokacji, która zmieniła się na przestrzeni tego okresu. Zarówno w Mafii III, jak i w Red Dead Redemption II, miasto wzorowane jest na prawdziwej amerykańskiej aglomeracji - Nowym Orleanie. Gdyby Rockstar Games zdecydowało się użyć takiej nazwy w swoim najnowszym dziele, oba produkty zostałyby niejako ze sobą połączone. Nie byłoby w tym zresztą nic nadzwyczajnego, bo właścicielem praw do obu wymienionych wyżej produkcji jest firma Take-Two Interactive.

Najciekawsze są oczywiście powody porzucenia tego pomysłu. Być może zdecydowano, że nie ma sensu łączyć obu gier lub uznano, że mocno krytykowana przez recenzentów i graczy Mafia III nie jest najlepszym punktem odniesienia dla nadchodzącego hitu. Istnieje też ewentualność, że deweloperzy RDR 2 w ogóle nie wiedzieli, że studio Hangar 13 planuje w taki sposób nazwać swój odpowiednik Nowego Orleanu. To ostatnie wydaje się jednak mało prawdopodobne. Twórcy Mafii III poinformowali o takim zamiarze w październiku 2015 roku. Mapa z gry Red Dead Redemption 2 wyciekła po raz pierwszy dwanaście miesięcy później.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083