Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Red Dead Redemption 2 usłyszymy inne dialogi, jeśli wyłączymy znaczniki w misjach

0
0
To może być jedna z najciekawszych informacji dotycząca gry Red Dead Redemption 2, jaką usłyszycie przed premierą tej produkcji. Jeden ze szczęśliwców, który miał już okazję obcować z wielce oczekiwanym westernem firmy Rockstar Games, doniósł w piątek, że gra dostosuje się do opcji wyłączenia interfejsu użytkownika, serwując inne dialogi z bohaterami niezależnymi niż w przypadku, gdy HUD jest włączony. Ma to na celu ułatwienie graczom dotarcie do celu misji bez znaczników, które wyświetlane są w normalnym trybie rozgrywki.


Brak precyzyjnych informacji o lokalizacji celu, które powinniśmy otrzymywać od zleceniodawcy, są zmorą większości gier z otwartym światem. Po dokonanej przez The Elder Scrolls IV: Oblivion rewolucji z wprowadzeniem markera zawsze pokazującego następny krok w zadaniu, większość deweloperów tak przyzwyczaiła się do znaczników, że zapomina o graczach, którzy z taką pomocą grać nie chcą. Kilka tytułów w mniej lub bardziej udany sposób radzi sobie z tą kwestią - dobrym przykładem jest wydane kilka dni temu Assassin's Creed: Odyssey, gdzie w dialogach otrzymujemy istotne wskazówki. Red Dead Redemption 2 pójdzie jednak w tej kwestii znacznie dalej.

Gdy tylko wyłączymy interfejs, gra w locie przestawia się na bardziej szczegółowy system dialogowy, który będzie zawierać informacje o kierunku, w którym należy się udać lub wskazówki dotyczące obiektów ułatwiających namierzenie celu. W standardowym trybie do kolejnego punktu w zadaniu doprowadzi nas znacznik, więc gra nie będzie marnować naszego czasu niepotrzebnym zalewem informacji. Jesteśmy piekielnie ciekawi czy różnice są duże i jak cały system sprawdzi się w praktyce. Do premiery coraz bliżej!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images