Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Książę Persji gości w grze Assassin's Creed: Odyssey, ale spotkają go tylko nieliczni

0
0
Bonusowe misje, które niektórzy producenci dorzucają w ramach zachęty do oferty kupna gry w przedsprzedaży, na ogół nie wnoszą niczego ciekawego i bez zbędnych wyrzutów sumienia można je zignorować. Inaczej jest w przypadku dodatku Niewidomy władca (The Blind King) do Assassin's Creed: Odyssey. Zawiera on tylko jedno zadanie, ale za to z przyspieszającą bicie serca nazwą, mianowicie "Książę Persji" ("Prince of Persia"). Quest ten nie tylko stanowi luźne nawiązanie do popularnej serii gier, która obchodzi dziś 29. urodziny, ale jest także szalenie interesujący z punktu widzenia uniwersum Assassin's Creed. Zadanie zawiera bowiem kilka informacji dotyczących Dariusa, czyli pierwszego człowieka, który dokonał zabójstwa za pomocą ukrytego ostrza.


Dodatkowa misja dostępna jest dla wybrańców w Koryncie, a jej bohaterem jest ślepiec imieniem Artakserkses. Szybko dowiadujemy się, że niewidomy mężczyzna jest Persem na wygnaniu, który przybył do Hellady, aby potwierdzić opowieści o pięknych krainach zasłyszane w dzieciństwie. Naszego rozmówcę interesują wrażenia z pobytu w pięciu różnych regionach antycznej Grecji, a my musimy je wpierw "zarejestrować", meldując się na wskazanych przez niego punktach widokowych. Po każdej synchronizacji możemy ujawnić jeden fakt z życia tego człowieka i to one w tym wszystkim są najbardziej ciekawe. Jeśli ktoś chce je odkryć samodzielnie, to lojalnie uprzedzamy, że w kolejnym akapicie znajdują się spojlery.

Interesująca jest przede wszystkim tożsamość rozmówcy. Starzec jest jednym z dwóch synów króla Persji Kserksesa I, więc jak ulał pasuje do niego tytuł księcia z nazwy misji. Co ważne, Artakserkses powinien być prawowitym następcą tronu (w rzeczywistości był - deweloperzy mocno nagięli tu fakty znane z historii), ale jego żądny władzy brat skutecznie mu to uniemożliwił. Mężczyzna wspomni, że po śmierci ojca, którego dokonał wspomniany na początku Darius, skrytobójca czyhał również na niego. Bojąc się nieuniknionej zguby, upozorował on własną śmierć, a następnie zbiegł z kraju i do tej pory się ukrywa.


Dialog z Artakserksesem to jedno z niewielu nawiązań do Dariusa w grze Assassin's Creed: Odyssey. Skrytobójca jest w tym uniwersum postacią ważną, bo według informacji podanych już w Assassin's Creed II, to on jako pierwszy użył ukrytego ostrza do morderstwa. Choć zakon asasynów formalnie wtedy nie istniał (Kserkses I zginął 4 sierpnia 465 roku p.n.e.), Darius stał się ikoną dla przyszłych członków bractwa. Trzeba od razu dodać, że temu bohaterowi zostanie poświęcony w całości pierwszy z zapowiedzianych dodatków do Odysei, ale zagramy w niego dopiero pod koniec roku.

Z punktu widzenia fanów serii, informacje otrzymane od Artakserksesa są bardzo ciekawe. Przede wszystkim uzyskaliśmy kolejne potwierdzenie, że Darius jest faktycznym zabójcą Kserksesa I i Ubisoft nie dokonał w tej kwestii żadnego retconu. Warta uwagi jest też wieść, że protoasasyn polował też na syna perskiego króla, ale z jakichś powodów jego misja się nie powiodła. Być może główny zainteresowany nawiąże do tego faktu we wspomnianym dodatku - szczerze mówiąc, mocno na to liczymy. Oczywiście miłe jest też samo nawiązanie do seriiPrince of Persia, ale tutaj akurat odniesienie jest bardzo luźne i poza tytułem, trzeba doszukiwać się go na siłę. Ślepiec nigdzie nie daje do zrozumienia, że mógłby być postacią doskonale znaną z gier z tej serii.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Mesothelioma and Asbestos