Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Shadow of the Tomb Raider jest świetny easter egg z Obcego 3

0
0
W najnowszej odsłonie swoich przygód Lara Croft składa wizytę w peruwiańskiej dżungli, żeby tam robić to, co potrafi najlepiej - demolkę w stojących spokojnie przez wieki zabytkach państwa Inków. Już na początku gry Shadow of the Tomb Raider deweloperzy zaserwowali nam jednak easter egga z kompletnie innej bajki. Niedługo po przymusowym lądowaniu w niegościnnym terenie, główna bohaterka przeżywa scenę rodem z filmu Obcy 3, który w 1992 roku wyreżyserował David Fincher. Szczegóły znajdziecie poniżej, ale zanim przejdziecie do kolejnego akapitu, lojalnie ostrzegamy Was przed drobnymi spojlerami dotyczącymi nowej produkcji studia Eidos Montreal.


Zaraz po lądowaniu Lara usiłuje odnaleźć swoich towarzyszy niedoli, którzy wraz z nią przylecieli do Peru. Dziewczyna najpierw wpada na ślad pilota Miguela, ale liczne plamy krwi nie wróżą delikwentowi nic dobrego. Szybko okazuje się, że mężczyzna został rozszarpany przez mieszkające w dżungli jaguary i jak to zwykle bywa, panna Croft musi stoczyć z nimi pojedynek. Gdy jeden z kotów pada w końcu martwy, na placu boju pojawia się drugi. Lara, cała umorusana w błocie, wycofuje się pod skalną ścianę i tam następuje scena rodem z trzeciego Obcego. Jaguar zbliża się do twarzy bohaterki, pokazuje swoją siłę, ale nie zabija jej. Identyczną scenę mamy w filmie Finchera. Tam ksenomorf  oszczędza Ripley, bo wyczuwa, że nosi ona w sobie przedstawiciela jej rasy. Co wyczuł przerośnięty kotek w SotTR w Larze? Tego, niestety, nie powiedział.

Jesteśmy przekonani, że deweloperzy ze studia Eidos Montreal celowo przygotowali taką, a nie inną scenę. Wpisuje się to zresztą w inne drobne nawiązania do starszych filmów akcji, które są obecne w Shadow of the Tomb Raider. Świetnym przykładem jest osiągnięcie zdobywane za pierwsze zabójstwo ze ściany błota, które nazywa się "Pierwsza krew", czyli dokładnie tak samo, jak debiutancka odsłona przygód Johna Rambo. Rambo dokonuje identycznego morderstwa w drugim filmie z serii, gdy ukrywając się w błotnej ścianie napada na radzieckiego oficera.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images