Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

TES 6 to nie Skyrim 2, ale The Elder Scrolls VI: Evermor?

0
0
Może Wam wydać się to zabawne, ale od momentu premiery gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która miała miejsce 11 listopada 2011 roku, w Polsce fraza "Skyrim 2" zawsze była częściej wpisywana do wyszukiwarki Google'a niż "Elder Scrolls 6" czy "TES 6". Sytuacja zmieniła się dopiero w czerwcu bieżącego roku, kiedy Bethesda pokazała oficjalny zwiastun szóstej odsłony słynnego cyklu na poprzedzającej targi E3 konferencji w Los Angeles. Powyższy przypadek należy traktować wyłącznie w kategorii ciekawostki, bo przecież żaden z fanów w kontynuację Skyrima nie wierzy. Praktycznie pewne jest to, że nowy TES zabierze nas do zupełnie nowej krainy i jedyne pytanie brzmi - której? Jeśli wierzyć pogłoskom, które jakiś czas temu pojawiły się na 4chanie, tym razem deweloperzy postawią na High Rock, a szósta odsłona będzie nosić tytuł Evermor.

Evermore w grze The Elder Scrolls Online

Plotki publikowane na 4chanie można traktować poważnie lub nie, faktem jednak jest, że forum to było źródłem informacji dotyczących popularnych gier, które okazywały się prawdziwe (to właśnie tam ujawniono po raz pierwszy tytuł najnowszej odsłony serii Assassin's Creed i zapowiedziano powrót bitew morskich w Odyssey). Na 4chanie wyciekła też w 2017 roku nazwa nowej gry Bethesdy - Starfield - która została oficjalnie ujawniona dwanaście miesięcy później na tej samej konferencji, co The Elder Scrolls VI. Podsumowując, istnieje szansa, że to, co niżej przeczytacie, jest prawdą, ale i tak traktujecie te informacje z przymrużeniem oka. Tak będzie łatwiej.

No dobra, co wychlapał tajemniczy użytkownik 4chana? Przede wszystkim tytuł gry i setting. Nowa odsłona znanej serii ma nosić tytuł The Elder Scrolls VI: Evermor, który odnosi się do miasta położonego w prowincji High Rock. Evermore (lub Evermor, bo ta wersja nazwy również jest poprawna), pojawiło się jak dotąd tylko w "jedynce" i grze The Elder Scrolls Online. Zdaniem informatora mapa w "szóstce" ma być dwukrotnie większa od tej z Fallouta 4, a produkt trafi do sklepów - uwaga! - w 2020 roku. Użytkownik twierdzi, że wspomniany wcześniej Starfield jest już ukończony w 75%, a TES 6 tak naprawdę opracowywany jest od wielu lat. Ma to nawet sens, bo przypomnijmy, że nadchodzący Fallout 76 nie jest tworzony przez główny zespół z Bethesda Game Studios - projekt ten zrzucono na barki satelickiego studia z Austin, czyli dawnego BattleCry Studios.

Adamantytowa Wieża

Informator twierdzi ponadto, że gra ma korzystać z usprawnionego silnika (mamy podziwiać takie detale, jak futro Khajiitów falujące na wietrze), a także całkowicie zmodyfikowanej mechaniki walki. Do zestawu standardowych uderzeń i bloków dojść mają kombosy, kontrataki oraz moduł pozwalający tworzyć nowe kombinacje czarów w locie. Zaklęcia będzie się też wykorzystywać do zaklinania broni, co stoi w wyraźnej opozycji do wcześniejszych rozwiązań.

Fabuła ma z kolei się skupić na Aldmerskim Dominium z High Rock, które stara się przejąć Adamantytową Wieżę, najstarszy budynek w całym Tamriel. Celem Dominium jest uzyskanie nieśmiertelności i zastąpienie smoka Alduina, który uległ głównemu bohaterowi Skyrima. W grze ma zostać też zaznaczony konflikt pomiędzy Bretonami i orkami, a deweloperzy planują rozwinięcie całej historii w dodatku, który przeniesie nas do Valenwood. Brzmi nieźle, prawda?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images