Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani God of War odkryli wreszcie ostatni sekret tej gry!

0
0
Społeczność skupiona wokół serii God of War otrzymała w maju potężny bodziec do działania, kiedy reżyser najnowszej odsłony tego cyklu - Cory Barlog - oznajmił, że nikomu nie udało się odkryć ostatniego z sekretów tej produkcji. Grupa fanów przyjęła tę deklarację jako wyzwanie i rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania tajemniczego znaleziska. Mimo podjętych starań, przez kilka tygodni nie udało im się dojść do niczego konkretnego. Widząc co się dzieje, Barlog w końcu pękł i podsunął wskazówkę. Stało się to podczas zakończonego niedawno konwentu Comic-Con w San Diego.


Odpowiadając na pytanie jednej z uczestniczek panelu poświęconego grze, deweloper ze studia Santa Monica zdradził, że sekret związany jest z domem Kratosa. Fani natychmiast rozpoczęli gruntowne przeszukiwanie niepozornej chałupy, przede wszystkim z pomocą trybu fotograficznego, i w końcu odczytali to, co przygotowali autorzy God of War. Sekretem okazały się cztery runy wydrapane w każdym z rogów chaty. Razem tworzą one słowo "Loki", które mają ogromne znaczenie w kontekście wydarzeń z finału kampanii.

Z punktu widzenia rozgrywki znalezisko nie przedstawia jednak większej wartości. Nawet, gdyby komuś udało się rozszyfrować sekret na początku kampanii, raczej nie byłby on w stanie powiązać imienia tego boga z Kratosem i jego synem. Sytuacja zmienia się oczywiście, kiedy fabułę zaliczymy, ale i tak nie jest to jakiś miażdżący sekret. Z tego właśnie powodu część fanów uważa, że odnaleziony napis nie jest tak naprawdę tym, co miał na myśli Cory Barlog, mimo że potwierdzają to inni deweloperzy ze studia Santa Monica. Społeczność nie przerwała więc poszukiwań, choć szanse na znalezienie czegoś jeszcze są już praktycznie znikome.

Cztery runy tworzące napis "Loki"

Jeśli spojrzymy na samo słowo "Loki" wyłącznie w kontekście fabuły (uwaga, teraz będą grube spojery!), to oczywiście jest to znalezisko dające do myślenia. Możemy podejrzewać, że prawdziwe imię Atreusa, które zresztą stanowi zalążek smakowitej uczty w ewentualnej kontynuacji przygód tych bohaterów, zostało wyryte w chacie przez jego rodziców. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to sprawka nieżyjącej już Faye, bo jak wiemy z końcówki gry God of War, to ona zaproponowała nadanie chłopcu imienia Loki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images