Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ktoś sprawdził, jak poradziłyby sobie w Mistrzostwach Świata najgorsze drużyny piłkarskie z rankingu FIFA

0
0
Mistrzostwa świata w piłce nożnej wchodzą w decydującą fazę - już dziś wieczorem poznamy pierwszego finalistę rosyjskiej imprezy, który w najbliższą niedzielę stoczy w Moskwie bój o najwyższe trofeum. Wiemy już, że tytuł na pewno trafi do jednej z drużyn europejskich, bo w najlepszej "czwórce" turnieju pozostały drużyny Belgii, Francji, Anglii i Chorwacji. Siłę piłkarzy ze Starego Kontynentu musieli uznać reprezentanci pozostałych kontynentów. Czy tak samo byłoby, gdyby w imprezie wzięły udział najgorsze możliwe zespoły? Dzięki symulacji, którą jeden z entuzjastów elektronicznej rozrywki przeprowadził w grze Football Manager 2018, jesteśmy w stanie to sprawdzić.


Youtuber o pseudonimie GoldenFM postanowił umieścić wśród finalistów mistrzostw zespoły zajmujące ostatnie miejsca w rankingu FIFA. Z racji tego, że eksperyment przeprowadzono w czerwcu, pod uwagę wzięte zostało zestawienie z maja bieżącego roku. Trzeba uczciwie przyznać, że dzięki temu poznaliśmy wiele egzotycznych drużyn. O ile bez problemu kojarzymy takie państwa, jak Gibraltar, Malta czy San Marino, raczej nie mamy pojęcia, jaki poziom prezentują piłkarze z Królestwa Tonga, Dżibuti czy Bangladeszu.

GoldenFM nie chciał zostawiać wszystkiego przypadkowi, dlatego w sumie dokonał dziesięciu symulacji i dopiero na ich podstawie wyciągnąć możemy ostateczne wnioski. Najwyżej notowana w rankingu-Papua Nowa Gwinea (miejsce 180.) mistrzostwo wygrała tylko raz (w szóstej próbie), i raz też zdobyła srebrny medal. Królem eksperymentu okazał się Liechtenstein(cztery tytuły), ale świetnie poradziła sobie też Malta, która w dziesięciu próbach zawsze lądowała w pierwszej "czwórce" turnieju (jeden złoty medal, pięć srebrnych i jeden brązowy). Z innych wartych uwagi państw należy wspomnieć o Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej (dwa tytuły dla najlepszej drużyny mundialu) i Gibraltarze (również dwa tytuły), której największym sukcesem w prawdziwej rywalizacji była wygrana 1-0 z Maltą w 2014 roku.


Wszystkich zainteresowanych przebiegiem eksperymentu zachęcamy do obejrzenia filmu, który został eksperymentowi poświęcony. Znajdziecie go powyżej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images