Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dodatki DLC do gry Kingdom Come dają nadzieję, że twórcy przywrócą usunięte questy z podstawki, a tych jest całkiem sporo

0
0
Studio Warhorse ujawniło wczoraj plany dotyczącego dalszego rozwoju gry Kingdom Come: Deliverance i trzeba uczciwie przyznać, że prezentują się one bardzo zachęcająco. Fani czeskiej produkcji otrzymają w przeciągu roku aż cztery fabularne dodatki DLC (From the Ashes, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, Band of Bastards i A Woman's Lot), które w sumie powinny zaoferować około czterdziestu godzin zabawy. Jakby tego było mało, nasi południowi sąsiedzi zamierzają wyposażyć KCD w tryb hardcore'owy oraz turniej, i co niezmiernie istotne - oba te rozszerzenia będą dostępne całkowicie za darmo. Pecetowcy mogą natomiast spodziewać się oficjalnego wsparcia dla modów.


O dodatkach do Kingdom Come piszemy nie bez przyczyny. Wszystko wskazuje na to, że Czesi zamierzają wypełnić wirtualny świat zawartością, na której przygotowanie nie starczyło im po prostu czasu. Idealnym przykładem jest tu wspomniany wyżej turniej, obiecywany jeszcze długo przed faktyczną premierą gry. W marcu zaprezentowaliśmy Wam obszerną listę questów usuniętych z erpega i jednym z nich były właśnie szermiercze potyczki w Ratajach. Arena znajdująca się nieopodal tego miasta idealnie nadawałaby się do tego celu, ale z braku laku deweloperzy wykorzystali ją wyłącznie do walk treningowych z kapitanem ratajskiej straży, Bernardem. Biorąc pod uwagę, że Tournament! ma być dodatkiem darmowym, jesteśmy niemal pewni, że twórcy odkurzą po prostu pomysł, po którym ślady zostały w plikach podstawowej gry.

Podobnie kwestia wygląda w przypadku drugiego z fabularnych dodatków: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. Jedno z wyciętych z podstawki zadań ("Słodkie słówka") dotyczyło awansów, jakie bohater tego rozszerzenia - Jan Ptaszek - czynił wobec pięknej Karoliny. W pierwotnej wersji Henryk miał pomóc swojemu koledze i wykonać za niego brudną robotę, czyli zamówić u krawca piękną suknię i zdobyć książkę zawierającą miłosne wiersze. Nie jest wykluczone, że dysponujący teraz sporą ilością wolnego czasu deweloperzy znacznie rozbudują porzucony pomysł.


Z kolei pierwszy dodatek (From the Ashes) mógłby się skupić na odbudowie rodzinnej wsi Henryka, Skalicy, która w widowiskowy sposób poszła z dymem w prologu podstawki. Ten teren był bardzo słabo zagospodarowany w Kingdom Come: Deliverance, więc wypełnienie go nową zawartością wydaje się całkowicie naturalne. W plikach gry nie ma żadnych śladów po wyciętych questach na tym obszarze, chyba, że uwzględnimy leżącą nieopodal Samopszę. Tam dla odmiany usuniętych zadań nie brakuje, ale powiązalibyśmy je raczej z trzecim DLC (Band of Bastards), niż z tym pierwszym. Co ciekawe, w oficjalnym artbooku znajduje się też informacja o planach przywrócenia do życia Przybysławic, ale ten temat został już chyba definitywnie zamknięty dawno temu. Warto pamiętać, że Skalica nie została potwierdzona przez deweloperów - to wyłącznie nasze domysły. W rzeczywistości miasto odbudowano (dziś nazywa się ono Stříbrná Skalice, czyli Srebrna Skalica), ale po stojącym tam zamku nie ma już śladu. Pisaliśmy o tym zresztą wczoraj.

To tyle w kwestii naszych przypuszczeń. Czy się potwierdzą? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy. Dodatek From the Ashes zostanie publicznie zaprezentowany na czerwcowych targach E3 w Los Angeles, więc pierwsze informacje pojawią się naprawdę szybko.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles