Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zwiastun gry Battlefield V to najgorzej oceniany debiutancki trailer w historii tej serii

0
0
Wydawało się, że tego nie da się zepsuć. Oficjalny zwiastun gry Battlefield V, który zapowiadano od dobrych kilkunastu dni, pojawił się wczoraj przed północą w sieci, kończąc liczne spekulacje dotyczące tego, gdzie tym razem zabierze nas jedna z najpopularniejszych serii strzelanin. Potwierdziło się nie tylko to, że akcja shootera zostanie osadzona w realiach II wojny światowej, ale również to, że nawet Electronic Arts nie odważy się wejść w kurs kolizyjny z Red Dead Redemption 2 i wyda swój produkt przed premierą tego sandboksa. Dla amerykańskiego giganta mógłby to być naprawdę udany wieczór, gdyby nie jeden drobny szczegół - wspomniany trailer podzielił fanów tak, jak nigdy wcześniej.


Teoretycznie Battlefield V było skazane na sukces i spodziewaliśmy się, że powtórzy się sytuacja z maja 2016 roku, kiedy zapowiedź "jedynki" rozłożyła na łopatki Call of Duty: Infinite Warfare. Zwiastun tej ostatniej strzelaniny tak rozsierdził graczy, że dziś jest to jeden z najgorzej ocenianych filmów w historii YouTube'a. Fani FPS-ów byli znudzeni perspektywą kolejnej produkcji z gatunku science fiction i Battlefield 1 z łatwością zostawił konkurenta w pokonanym polu. W tym roku miało być podobnie, bo nowy CoD znów ogłosił wycieczkę w przyszłość, a jakby tego wszystkiego było mało, jego twórcy całkowicie zrezygnowali z ważnej dla tej serii kampanii single player. Stało się jednak inaczej.

Battlefield V zebrało niespotykane, jak na tę serię, cięgi. W chwili, gdy piszemy te słowa, zwiastujący "piątkę" film na oficjalnym kanale gry ma aż 94 tysiące łapek w dół. Liczba pozytywnych reakcji jest, co prawda, większa (139 tysięcy), ale tak zaburzonych proporcji video zapowiadające grę z tej serii nie miało nigdy. Stosunek ocen negatywnych dla trailera Battlefielda V jest nawet odrobinę większy (40%), niż ma to miejsce w przypadku Call of Duty: Black Ops IIII, gdzie wynosi on 36%.


Skąd ta krytyka? Obserwując wypowiedzi fanów na Reddicie można odnieść wrażenie, że głównym problemem jest niezbyt trafiona forma, w jakiej zaprezentowano grę. Studio DICE postawiło na kolorowy i wybuchowy teledysk, który kłóci się z ogólnym wyobrażeniem o największym konflikcie w dziejach świata. Na pierwszym planie pojawiły się pstrokate stroje żołnierzy, nie pozwalające odróżnić wrogów od sojuszników i charakterystyczna dla dzisiejszych czasów chęć luźnego podejścia do realiów historycznych. Gwoździem do trumny okazała się kobieta z protezą zamiast ręki, która już teraz jest źródłem licznych memów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Search Engine Optimization (SEO)