Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ktoś zbadał, jak szybko biega Kratos w najnowszej grze z serii God of War

0
0
Jeden z fanów serii God of War postanowił sprawdzić, z jaką prędkością biegnie Kratos w najnowszej odsłonie tego cyklu. Po przeprowadzeniu prostego obliczenia matematycznego okazało się, że główny bohater porusza się ze stałą prędkością 21 km/h, o ile skorzysta z opcji sprintu. To bardzo dobry wynik jak na takiego dryblasa, zwłaszcza, że bogobójca jest w stanie pokonać dowolną odległość w grze bez śladów zmęczenia.


Wspomnianą ciekawostkę zawdzięczamy użytkownikowi Reddita, który posługuje się ksywą Phedericus. Wykorzystując znaczniki wyświetlane na kompasie, zbadał on, w jakim czasie Kratos pokonuje sprintem odległość stu metrów, a otrzymany w ten sposób rezultat przełożył na kilometry. Biorąc pod uwagę fakt, że spartiata nie musi po dużym wysiłku odpoczywać, możemy śmiało założyć, że grecki bóg wojny byłby w stanie przebiec z Krakowa do Katowic (77 kilometrów) w mniej niż cztery godziny.

Miano najszybszego człowieka na Ziemi nosi jamajski sprinter, Usain Bolt, który podczas berlińskich zawodów w 2009 roku przebiegł dystans stu metrów w 9,58 s., pobijając przy okazji rekord świata. Dzięki precyzyjnej aparaturze zbadano, że w najszybszym momencie lekkoatleta biegł z prędkością 44.72 km/h.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083