Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nowa gra z serii Assassin's Creed ma nosić podtytuł Odyssey i przenieść nas do starożytnej Grecji

0
0
Czy Ubisoft ofiaruje nam jesienią nową grę z serii Assassin's Creed? Jeśli wierzyć doniesieniom nonimowego użytkownika serwisu 4chan, nową odsłonę sagi o skrytobójcach zobaczymy w sklepach dopiero w marcu 2019 roku. Produkt ma nosić tytuł Assassin's Creed: Odyssey i zostanie oficjalnie zapowiedziany na targach E3 w Los Angeles, a konkretnie na konferencji firmy Ubisoft, która odbędzie się 11 czerwca 2018 roku. Wcześniej, bo już za dwa tygodnie, pierwsza wzmianka o tym odcinku ma pojawić się w raporcie finansowym firmy Ubisoft. To niewątpliwie dobra wiadomość dla fanów cyklu, bo jeśli ta ostatnia informacja nie potwierdzi się, będzie to oznaczać, że mieliśmy do czynienia z fejkiem.


Nowa odsłona ma przenieść nas do starożytnej Grecji z okresu panowania Imperium Rzymskiego. Akcja Assassin's Creed: Odyssey będzie rozgrywać się po wydarzeniach przedstawionych w Assassin's Creed: Origins, a w samej grze pojawi się fragment Edenu znany z dodatku Curse of the Pharaohs. Informator twierdzi, że autorzy przygotowują bardziej rozbudowany system rozwoju postaci, z odmiennymi drzewkami umiejętności dla kobiety i mężczyzny (nietrudno się domyślić, że będzie istnieć możliwość wyboru płci protagonisty). Co ciekawe, każda z postaci ma mieć inną historię (fabułę?), ale fakty z życia obojga asasynów będą przeplatać się wzajemnie. Autorzy rzekomo rozważali możliwość wyboru opcji dialogowych podczas rozmowy, co byłoby niewątpliwie rewolucją w tym cyklu, ale pomysł ten został skasowany.

Odyssey ma przynieść także bitwy morskie i możliwość ulepszania łajby (ostatnio taką opcję widzieliśmy w Assassin's Creed: Rogue). Sam świat jest rzekomo mniejszy niż ten zaprezentowany w Origins, ale dzięki wprowadzeniu statku akweny zostaną lepiej wykorzystane. W grze nie zabraknie też walk z mitologicznymi stworami - jako przykład podano znanego z greckiej mitologii Cerbera.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy autor nie zmyślił tych wszystkich rewelacji, ale 4chan już wcześniej był źródłem kilku przecieków dotyczących niezapowiedzianych jeszcze gier i zdarzało się, że były prawdziwe. Trzeba również przyznać, że same informacje brzmią dość prawdopodobnie. Wszystko stanie się jasne już wkrótce, wszak do rozpoczęcia targów E3 pozostał niewiele ponad miesiąc.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083