Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W kuźni kowali w grze God of War wisi pamiątka z poprzednich przygód Kratosa

0
0
Kowale w grze God of War pełnią niezwykle ważną rolę, bo to właśnie im zlecamy wykuwanie pancerzy, które ułatwiają Kratosowi przetrwanie na placu boju. Bracia Brok i Sindri towarzyszą nam w trakcie całej przygody, pojawiając się - dzięki sekretnym krasnoludzkim sposobom - w najmniej oczekiwanych miejscach. Ich główna kuźnia znajduje się jednak tuż obok bramy światów, dlatego to tu najczęściej ulepsza się wyposażenie. Kiedy będziecie składać w tym przybytku kolejną wizytę, koniecznie zwróćcie uwagę na wiszący w głębi pomieszczenia przedmiot, bo stanowi on subtelne nawiązanie do poprzednich odsłon serii.


W połowie gry God of War II Kratos wchodził w posiadanie mitycznej tarczy Perseusza, na której znajduje się podobizna Meduzy, najmłodszej i bez wątpienia najgroźniejszej z Gorgon. Przedmiot otrzymywaliśmy po pokonaniu greckiego herosa, ale nie wykorzystywaliśmy go w walce - okazał się on niezbędny do utorowania drogi naszemu śmiałkowi. Od tamtego momentu tarczy nikt nie widział i nie wiadomo, co się z nią stało. Wygląda jednak na to, że w jej posiadanie jakimś cudem weszli wspomnieni na początku bracia.

Tarcza wisi w kuźni i zwraca na siebie uwagę, bo znacznie odróżnia się od typowego oręża wikingów oraz innych przedmiotów produkowanych przez tandem kowali. Przede wszystkim jest wykonana ze szlachetnego metalu (prawdopodobnie złota) i nie zawiera charakterystycznych run. Najciekawszy okazuje się jednak umieszczony na niej symbol, którego normalnie nie widać zbyt dobrze, bo Kratos nie jest w stanie zbliżyć się do przedmiotu. Po przybliżeniu screenshota wykonanego w rozdzielczości 4K, okazuje się, że na środku umieszczona jest podobizna meduzy, jednoznacznie kojarząca się z tarczą Perseusza. Owszem, oba artefakty nie wyglądają identycznie, ale trudno w mitologii nordyckiej znaleźć postać posiadającą węże zamiast włosów, a tak właśnie wyobrażana jest Meduza w mitologii greckiej.


Nie przywiązywalibyśmy specjalnego znaczenia do obecności tej tarczy w grze God of War, bo według nas pełni ona rolę zwykłego easter egga. Biorąc jednak pod uwagę fakt, czego dowiadujemy się w trakcie najnowszych przygód Kratosa, jej obecność w tym miejscu wcale nie musi być taka nieoczywista.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles