Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy God of War strollowali graczy sceną z trollem na początku gry

0
0
Znacie to uczucie, kiedy docieracie w grze do fragmentu, który był prezentowany przed jej premierą i kojarzycie go tak dobrze, że chcecie jak najszybciej mieć go za sobą? Deweloperzy najnowszej odsłony serii God of War najwyraźniej mieli to na uwadze, bo dość mocno zmienili sekwencję polowania na jelenia w początkowej fazie zmagań. Zaprezentowany w czerwcu 2016 roku film zdradzał, gdzie Kratos po raz pierwszy natknie się na olbrzymiego trolla, więc pracownicy studia SCE Santa Monica zmodyfikowali w pełnej wersji hitu cały epizod. Jakby tego wszystkiego mało, zawarli w swoim dziele odniesienie do oryginalnej sceny w postaci krótkiego dialogu.


Krótko po rozpoczęciu gry Kratos wyrusza z Atreusem na polowanie, bo srogi ojciec chce, żeby jego syn nauczył się korzystać z łuku w sposób przemyślany i efektywny. W zaprezentowanym na targach E3 fragmencie wędrówka jest przerywana przez atak trolla, który - a jakże! - ukrywał się pod kamiennym mostem. Następnie bohaterowie lądowali na znajdującej się niżej arenie, gdzie dochodziło do pierwszego poważnego starcia z minibossem. Tymczasem w pełnej wersji gry wspomniana scena wygląda zupełnie inaczej. Bogobójca może przejść niepokojony przez most, a także dotrzeć na wspomnianą arenę zupełnie inną drogą. Tutaj czeka go potyczka z kilkoma wilkami  i jednym draugrem - nic specjalnie trudnego i zajmującego.

Kiedy jednak uporamy się z przeciwnikami, Atreus - syn Kratosa - zdobędzie się na krótki komentarz. Chłopiec powie, że spodziewał się znaleźć pod tym mostem trolla, zupełnie jak w ujawnionym w 2016 roku filmie. Kratos specjalnie się tą uwagą nie przejmie, ale nie ma żadnych wątpliwości, że autorzy umieścili ten dialog celowo, tylko po to, żeby zaskoczyć graczy i odnieść się do pamiętnego materiału.


Jako, że Ciekawostki czasem uczą, to chętnie w tym miejscu dodamy, że pomysł na trolla mieszkającego pod mostem lub strzegącego takiej przeprawy, wywodzi się z kultury skandynawskiej. Motyw ten po raz pierwszy został zaprezentowany w baśni Trzy koziołki (oryg. De tre bukkene Bruse), która została napisana przez Petera Christena Asbjørnsena i Jørgena Moe, a następnie wydana drukiem w pierwszej połowie XIX wieku. Opowiada ona historię trzech rezolutnych koziołków, które próbują przedostać się na łąkę znajdującą się po drugiej stronie rzeki i w sprytny sposób pozbywają się trolla blokującego most.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images