Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Niespełna 20 minut zajęło ukończenie gry Fallout: New Vegas jednemu z fanów

0
0
Fallout: New Vegas oferuje kilkadziesiąt niezapomnianych godzin na postnuklearnych pustkowiach, ale wielu fanom klasyczne obcowanie z tą grą dawno już przestało sprawiać przyjemność. Na świecie nie brakuje śmiałków, którzy próbują ukończyć produkt studia Obsidian Entertainment w możliwie najkrótszym czasie, a jeden z nich wykonał przedwczoraj to zadanie w niespełna dwadzieścia minut. Użytkownik serwisu Twitch o pseudonimie Kungkobra wykorzystał w trakcie swojego "biegu" triki, o których istnieniu większość z Was pewnie nie zdawała sobie w ogóle sprawy.


Żeby poprawić dotychczasowy rezultat i uzyskać nowy rekord, Kungkobra odpalił New Vegas we włoskiej wersji językowej. To rozwiązanie pozwoliło mu zaoszczędzić czas już w otwierającej zmagania sekwencji, bo rozmowa z doktorem Mitchellem trwa cztery sekundy krócej w edycji przygotowanej dla mieszkańców Italii. Speedrunner bardzo często korzystał też z opcji szybkiego zapisu i ładowania rozgrywki, głównie po to, żeby pomijać dialogi z bohaterami niezależnymi, resetować animacje rozmówców i przechodzić przez ściany. Quicksave przydał mu się również do zwiększenia prędkości poruszania się Kuriera. Jeśli ta operacja zostanie wykonana w odpowiednim momencie podczas leczenia naszej postaci przez wspomnianego lekarza, produkt głupieje i gracz dostaje znacznego przyspieszenia. Kungkobra wykorzystał też błąd powodujący zamrażający przeciwników, który można wywołać poprzez umieszczanie markera na mapie świata prawym przyciskiem myszy. Przy tym wszystkim wybór postaci kobiecej i perka Czarna wdowa wydaje się być mało znaczącym trikiem. Rekordzista zauważa, że zabicie Benny'ego podczas stosunku seksualnego to najszybszy możliwy sposób wyłączenia tego bohatera z rozgrywki, a sam Benny nie chce sypiać z mężczyznami.


Powyżej prezentujemy Wam pełen zapis rozgrywki, który uznawany jest obecnie za rekord świata. Warto zauważyć, że rekord wynosi 19 minut i 52 sekund, ale z uwzględnieniem ekranów ładowania ten czas rośnie do ponad 22 minut.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles