Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Far Cry 4 została odpalona na wysokości 5660 metrów w Himalajach

0
0
11 października 2014 roku został ustanowiony w Nepalu bardzo nietypowy rekord Guinnessa. W jednej z baz położonych w pobliżu najwyższej góry świata - Mount Everest - 23-letni Amerykanin przez kilkadziesiąt minut grał w czwartą odsłonę serii Far Cry. Wycieczkę marzeń ufundowała szczęśliwcowi firma Ubisoft, a była to główna nagroda w konkursie Quest for Everest, zorganizowanym z okazji zbliżającej się premiery strzelaniny. William Cruz zaprezentował organizatorom wyprawy swoje strzeleckie umiejętności na wysokości 5660 metrów, a skutecznie przeszkadzał mu w tym zarówno porywisty wiatr, jak i niska temperatura.


Cruz może mówić o niebywałym szczęściu, bo choć jest miłośnikiem górskich wędrówek, przed wyprawą do Nepalu nigdy nie odbył żadnej zagranicznej podróży. W trakcie wycieczki Amerykanin miał okazję zwiedzić kilka miejscówek, które zainspirowały twórców gry Far Cry 4, ale najważniejszym punktem programu była oczywiście sesja ze strzelaniną na dużej wysokości, połączona z podziwianiem Himalajów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie Ubisoft rozbił swój obóz, ale twórcy Księgi Rekordów Guinnessa utrzymują, że wydarzenie to miało miejsce na Kala Pattar. Byłoby to całkiem sensowne, gdyż ze szczytu tej góry doskonale widać Mount Everest, ale jej wysokość nie pokrywa się z wynikiem podawanym przez organizatorów wyprawy. Kala Pattar ma "tylko" 5644 metrów.


Rezultat został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa pod hasłem "Granie na konsoli na najwyższej wysokości (na lądzie)", co dość jasno sugeruje, że nikomu nie udało się przebić tego osiągnięcia. Nie jest to prawda. Już w 2005 roku Neal Mueller i Chris Grubb wspięli się na najwyższą górę świata z konsolami Nintendo DS w plecakach. Obaj panowie zostawili handheldy dopiero w ostatnim obozie na wysokości 7955 metrów i również tam relaksowali się z konsolą w rękach. Szerzej o tym wydarzeniu piszemy w tym miejscu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images