Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Far Cry 5 ma ukryte zakończenie, które pozwala zobaczyć napisy końcowe w mniej niż 10 minut

0
0
Pamiętacie ukryte zakończenie w grze Far Cry 4, pozwalające zobaczyć napisy końcowe w zaledwie kilkanaście minut? Wygląda na to, że studio Ubisoft Montreal postanowiło uczynić z tego rewelacyjnego rozwiązania swoistą tradycję. Piątą odsłonę serii można ukończyć jeszcze szybciej, a żeby to zrobić, nawet nie trzeba specjalnie się wysilać. Szczegóły znajdziecie poniżej, ale zanim zapoznacie się z tą ciekawostką, lojalnie uprzedzamy Was, że zarówno tekst, jak i zamieszczony niżej film, zawierają informacje dotyczącą otwierającej zmagania sceny.


W otwierającym zmagania prologu grupa policjantów, a więc również główny bohater opowieści, przylatuje do hrabstwa Hope, żeby dokonać aresztowania Josepha Seeda, przywódcę niezwykle groźnego kultu. Jeszcze podczas lotu helikopterem przebywający na pokładzie szeryf wspomina, że czasem lepiej jest zostawić wszystko w spokoju. Słowa te już niebawem okażą się prorocze, a przekonamy się o tym, kiedy ekipa wyląduje wreszcie na terenie posiadłości szaleńca.

Policjanci udają się do kościoła, gdzie przemawia Joseph Seed, tam też zostaje odczytany nakaz aresztowania. W tym momencie do akcji wkracza gracz, który zgodnie ze scenariuszem, powinien zakuć Ojca i odprowadzić go do śmigłowca. Całą scenę można jednak rozegrać zupełnie inaczej. Kiedy na ekranie pojawi się komenda założenia kajdanek, należy wstrzymać się od wciskania wyświetlonego przycisku. Stróże prawa będą przez chwilę poganiać podopiecznego, ale w końcu zrezygnowany szeryf opuści ręce mężczyzny. W tym momencie odpali się króciutki przerywnik filmowy, a kilkanaście sekund później wjadą napisy końcowe. Całość można zobaczyć na zaprezentowanym niżej materiale video.


Warto nadmienić, że w trakcie sceny John Seed używa dokładnie tych samych słów, które szeryf wypowiedział na pokładzie śmigłowca. Gra więc już wcześniej sugerowała nam, że można po prostu odpuścić aresztowanie i cieszyć się alternatywnym zakończeniem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles