Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Irańska telewizja pokazała swoim rodakom, jak snajper zabija bojowników z ISIS, zapominając dodać, że film pochodzi z gry Medal of Honor

0
0
Irańska telewizyjna państwowa uraczyła swoich widzów efektownym filmem, w którym jeden z bojowników Hezbollahu z wyjątkową precyzją eliminuje za pomocą karabinu snajperskiego sześciu terrorystów z tzw. państwa islamskiego. Materiał został zaprezentowany w miniony wtorek i choć jego jakość pozostawiała wiele do życzenia, zdobył na tyle dużą popularność, że udostępniły go również inne stacje działające w tym rejonie świata, m.in. z Arabii Saudyjskiej. Szybko jednak okazało się, że wydarzenie to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Irańczycy pokazali bowiem scenę z gry Medal of Honor z 2010 roku, a konkretnie fragment misji Przyjaciele z daleka.Trudno powiedzieć czy irańska telewizja świadomie dokonała żenującej mistyfikacji, czy też padła ofiarą żartownisia, który postanowił podesłać film do redakcji. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że jest to fake, na dodatek nieudolnie zrobiony, bo jego autorzy zapomnieli wyciąć ikonę, która pojawia się na ekranie za każdym razem, gdy bohaterowi gry Medal of Honor uda się trafić przeciwnika w głowę. Również pozostałe elementy interfejsu wyglądają znajomo. Warto porównać kształt celownika z pierwowzorem, a także widoczny na dole napis WFOV, oznaczający "Wide Field Of View", czyli "szerokie pole widzenia". Autorzy pozostawili ponadto znacznik wskazujący położenie celu misji w grze, choć akurat jest on tak rozmyty, że trudno dostrzec go na pierwszy rzut oka.


Porównanie irańskiego filmu z obrazkiem z gry Medal of Honor. Różnica w kolorystyce wynika z użytego trybu podświetlania przeciwników w wizjerze.

Na potrzeby kompromitującego materiału dograno też głosy dwóch rzekomych bojowników libańskich, którzy mieli uwiarygodnić całą akcję. Warto dodać, że irański serwis internetowy Mizan News oznajmił, że snajperzy strzelali z karabinu Arash, produkowanego - a jakżeby inaczej - w Iranie. To kolejna bzdura. W tym fragmencie gry Medal of Honor strzelamy z amerykańskiego karabinu M107 firmy Barrett Firearms Manufacturing, choć produkt firmy Electronic Arts błędnie podaje, iż jest to M82.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles